Konkursas kavinei Dangės krantinėje įrengti bus skelbiamas iš naujo (18)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2022-02-22

Pirmasis konkursas kilnojamajai lauko kavinei atnaujintame Dangės skvere įrengti pasibaigė neradus sutarimo su vieninteliu jo dalyviu. Šis primygtinai siekė, kad kavinė veiktų ištisus metus, o konkurso sąlygose buvo nurodytas sezoniškumas. 

Todėl Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis savo įsakymu pakeitė konkurso sąlygas ir dabar jau konkursą laimėjusio subjekto įrengta kavinė Dangės skvere galės veikti ištisus metus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Būsimasis kavinės šeimininkas renkamas ne  pagal geriausios kainos pasiūlymą, o pagal projektinį pasiūlymą – „architektūrinį sprendimą – vaizdus, pjūvius, išdėstymą vietovėje masteliu”. 

Projektiniame pasiūlyme kavinė turi būti detalizuojama – pateikti visi išmatavimai, tūriai, formos, fasado išklotinės, nurodytos naudojamos medžiagos, pateikti spalviniai sprendiniai, vizualizacija ir kt. Kavinės konstrukcijos turi būti lengvai demontuojamos.

Numatomas kavinės plotas –  76,3 kv. m. Nuo būtent tokio ploto bus apskaičiuojamas vietinės rinkliavos įmokų dydis. Iki kavinės vietos yra atvesti elektros, vandentiekio ir kanalizacijos tinklai. O visa kita – jau būsimo nuomininko rūpestis.

Vieta kavinei išnuomojama 5 metams su galimybe pratęsti terminą dar penkeriems metams. Konkurso nugalėtoją rinks tam specialiai sudaryta komisija. Kavinėje nebus galima prekiauti alkoholiniai gėrimais ir tabako gaminiais.

Anot Jolantos Uptienės, Savivaldybės administracijos Licencijų ir leidimų skyriaus vedėjos, pirmajame konkurso, paskelbtame pernai rugsėjį, buvo sulaukta vienintelio pasiūlymo. Jo autoriaus pateikti kavinės architektūriniai sprendiniai komisijai patiko, tačiau ji negalėjo pakeisti imperatyvios konkurso sąlygos – sezoniškumo, kaip to pageidavo interesantas. Todėl konkursas bus skelbiamas iš naujo.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis praėjusią savaitę „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad darbai skvere jau yra baigti, šiuo metu vyksta jų pridavimo procedūros. „Jei viskas vyks sklandžiai”, skverą miestiečiams, anot jo, bus galima atverti jau pirmomis kovo dienomis.

Skverą už 10,7 mln. eurų rekonstravo UAB „Plungės lagūna“.

Žymos: | | | |

Komentarai (18):

Atsakymų į “Konkursas kavinei Dangės krantinėje įrengti bus skelbiamas iš naujo”: 18

 1. Irute parašė:

  Iki tampant seimo nariu,Petrosius ir jo tevai karaliavo visame pajuryje ,turejo ir turi kavines,o motinele net nemokedavo atlyginimo padavejoms,paprasciausiai priimdavo bandomajam laikotarpiui 2 sav,po to isvydavo

 2. Anonimas parašė:

  Tereikėjo buvusi skverą atnaujinti ir visi būtų buvę patenkinti. Nebeliko tos fantastinės vietos, kuomet karštą popietę medžių paunksmėje čiurlenant fontanui buvo galima pailsėti nuo miesto triukšmo. Dabar ateina eilė K.Donelaičio skvero darkymui.

 3. Nezabitauskas parašė:

  Tie 400 medžių ar nebus pačių medkirčių provokacija? Nori žaliosios gyvybės gynėjus parodyti durneliais, neadekvatais, nes reikia kuo sklandžiau prastumti Donelaičio skvero, Skulptūrų parko pjautynes. Ne, Dangės skvero dauguma medžių laimingai auga ir toliau, tiktai gražieji krantinės gluosniai liko vien nuotraukose ir prisiminimuose. Skvero darkytojus galima pagirti už tai, ko jie nepadarė. O už tai, kas padaryta (nesismulkinsiu, ten viskas blogai!), užsakovams ir projektuotojams tenudžiūsta rankos ir dar kai kas!

 4. ASAS parašė:

  Kodel nesutvarkytas šaligatvis Danės gatvėje priešiais parką?

 5. Irute parašė:

  Ar ne Petrosiaus sema vel susilde rankeles

 6. Rašo iš sa ivaldybės komentarus parašė:

  Kaip gražu ir gera bus vasara per karsčius sedėti ant saulės , kur vien betonas ir tri kelės. Iškisti apie 100 medžių. Organizuota karsčio sąla. Kaip savivaldybei buvo gera plauti pinigus. O i kaip gera….

 7. memel parašė:

  Bus puikus skveras. Žinau, kad ir Vilniaus forumuose ši skveras jau giriamas.

 8. klaipėdietis parašė:

  Nuėmus nepermatomas tvoras pasimatė „rekonstruoto” Danės skvero baisumas: ištisi trinkeliniai plotai, mažai likusių medžių, kažkokie klaikių spalvų (oranžinės, mėlynos, raudonos ir kt.) kauburiai. Makalynė: vaikų aikštelės, riedleninikų vieta, šunų aikštelė, suoleliai(atseit, ilsėkitės), istotinių įvykių pažymėjimas, svetimtaučiai medeliai, krūmai ir dar galas žino kas. O dar ir kavinė! Rezultate: nei poilsio, nei linksmybių, nei ramybės, nei džiugesio… O atrodo siaubingai. Tai gryna vizuinė tarša, kenkianti bet kokio amžiaiz žmonių psichikai.

  • :) parašė:

   Panašu iš jūsų komentaro jūsų psichikai tik palatos sienos nekenktų 🙂 O man patinka ” gyvos ” erdvės kurias gali lankyti įvairi publika . Ir kavinė man netrukdo …Noriu einu , noriu ne .

  • Klaipėdiečiui parašė:

   jūs gal kapinėse psichinės sveikatos ieškokite ? Tylu , gėlės žydi , nei vaikų , nei šiaip daug gyvųjų , nei kavinių ….Sėdi apie amžinybę mąstai ….Mąstai ką gero padarei miestui be inkštimo …Tobulėkite 🙂

  • tai parašė:

   gal ir neikit i ta skvera? ir nebeturesit psichines nervacijos:)

 9. Koki skvera parašė:

  Sunaikino, sugadino. Iškirto apie 400 medžių. Tai ne rekonstrukcija tai vandalizmas

  • Nebe skveras, o trinkelių rojus parašė:

   Medžiai pokariu sodinti ant griuvėsių. Bet ar kuo didesnį plotą norintiems ištrinkeliuoti mankurtams tai svarbu? Daugiau nubyrės.

  • klaipedskas parašė:

   Nebesvaik, ten praktiškai nieko nekirto, be to aplamai ten 400 medžių net niekad tiek nebuvo

  • Jons parašė:

   Jus bent kazkiek aplinkoje orientuojates? Daug kur skelbta kad pjauta tik iki 20 medziu, atgal atsodinant dvigubai daugiau. Kam tos melagystes apie 400 medziu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Transportas

Ženklų kaitaliojimas Teatro gatvėje susuko galvas vairuotojams

Klaipėdos miesto savivaldybei šiemet dukart per mėnesį pakeitus kelio ženklus prie Teatro aikštės vairuotojai ėmė blaškytis. Savaitę stebint situaciją šioje ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Miestas

Remontuojama krantinė ir skveras

Kairiajame Dangės upės krante pradėti krantinės tarp Biržos tilto ir pėsčiųjų-dviračių tako remonto darbai. Juos numatoma pabaigti šį rudenį. Tuo ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Transportas

„Klaipėdos paslaugos” statysis suslėgtų dujų degalinę

Uostamiesčio savivaldybės bendrovė „Klaipėdos paslaugos” nusprendė statyti suslėgtų dujų degalinę savo nuomojamame valstybinės žemės sklype Garažų g. 4. Degalinės projektiniai ...
2024-06-18
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This