P0

Veidai

Iš Skuodo kilęs klarnetininkas koncertuos su Klaipėdos brass kvintetu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-28


Pirmasis pavasario koncertas Klaipėdos koncertų salėje vyks trečiadienį, kovo 2 d., 18.30 val., kuriame kartu muzikuos Klaipėdos brass kvintetas ir meistriškai klarnetą valdantis solistas Rimvydas Savickas. Programa klausytojams padovanos retai Koncertų salėje girdimą klarneto ir varinių pučiamųjų derinį.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Nustebau gerąją prasme išgirdęs pasiūlymą groti tokiame ansamblyje. Man pačiam yra be galo įdomu repetuoti ir atliekant pajusti, kaip ši programa atsiskleidžia ir kokios įmanomos jos galimybės. Mūsų atliekami kūriniai turės didelį emocinį užtaisą. Manau, kad publikai jie turėtų sužadinti labai didelį smalsumą“, – pranešime pažymi R. Savickas.

Koncerte R. Savickas gros net trijų rūšių klarnetais.

Žiūrovai turės galimybę pažinti bosinį bei piccolo klarnetą, kuris atsiskleis specialiai šiam instrumentui solo parašytoje kompozicijoje. Programoje skambės originalaus W. A. Mozarto kvinteto klarnetui ir styginiams bei daugelis šiai netipiškai sudėčiai aranžuotų kūrinių. Tarp jų – aistringa G. Bizet „Karmen“ ir lyriška C. Saint-Saëns‘o „Gulbė“.

INFORMACIJA

Klarnetininkas R. Savickas į muziką nėrė vaikystės mieste Skuode. Vėliau pakviestas prof. Algirdo Budrio mokslus tęsė Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Magistro laipsnį atlikėjas įgijo Kalifornijos valstijos Fulertono universitete (JAV). R. Savickas yra laimėjęs keletą tarptautinių konkursų ir stipendijų, dažnai kaip solistas koncertuoja su orkestrais Lietuvoje, JAV ir kitose šalyse. Be muzikavimo jis taip pat dėsto sostinės mokyklose, kuriose pats anksčiau mokėsi.


  2022-02-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt