P0

Uostas ir jūra

Ruošiamasi toliau gilinti uosto laivybos kanalą

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-28


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) rengiasi viešųjų pirkimų  konkursui dėl vidinio laivybos kanalo akvatorijos (nuo PK(26) iki PK(85) gilinimo iki 15,5 m. Dabartinis kanalo gylis – 15 metrų.

Šiuo metu paskelbtoje rinkos konsultacijos dėl šių darbų techninės specifikacijos dokumentuose numatomi du uosto kanalo gilinimo etapai.

Pirmasis etapas apima gilinimo darbus, dėl kurių nereikia tvirtinti Kuršių nerijos šlaito. Antrasis apima likusius gilinimo darbus, sutvirtinus Kuršių nerijos šlaitus hidrotechninėmis priemonėmis.

Uosto vidus kompas

Kanalo plotis įvertintas paliekant 20-25 m atstumą nuo krantinių kordono linijos tam, kad būtų išlaikytas saugus atstumas. Taip pat paliekamas saugus atstumas iki Kuršių nerijos, kad būtų užtikrintas nesutvirtintų šlaitų stabilumas.

Perspektyvoje, gilinant akvatoriją iki -17,0 altitudės, turi būti įrengta povandeninė atraminė sienutė, kad būtų išlaikytas esamas šlaitų stabilumas  Šiame ruože būtina atlikti geologinius tyrimus ir atskiru projektu numatyti povandeninės atraminės sienutės įrengimo sprendinius. 

Jeigu laivybos kanalo riba priartėtų prie Kuršių nerijos, galimas jo šlaito nuolydžio statėjimas. Todėl atliekant akvatorijos gilinimo darbus rangovas turės daryti tarpinius batimetrinius matavimus ir stebėti, ar formatuojamas šlaitas yra stabilus, t. y., ar nevyksta šlaitų deformaciniai, eroziniai ir sufoziniai procesai.


  2022-02-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt