P0

Švietimas

Pagalbos ranką studentams iš Ukrainos tiesia ir žmonės, ir įstaigos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-01


Klaipėdos universitete (KU) besimokantiems 40 ukrainiečių sulaukia įvairios pagalbos.

Universiteto administracija gavo prašymų dėl nemokamo gyvenimo bendrabučiuose, maitinimo, jie – patenkinti: 17 studentų iš Ukrainos trims mėnesiams atleisti nuo mokesčio už gyvenimą bendrabučiuose, besikreipusiems dėl nemokamo maitinimo jis paskirtas, darbo dienomis jaunuoliai galės nemokamai papietauti KU miestelyje esančioje UAB „Jogundė“ kavinėje. Tam lėšas kooperavo ir universitetas, ir kavinės šeimininkai.

Viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“ pranešė KU studentams iš Ukrainos suteiksianti metinius bilietus visuomeniniam transportui. Laikinai šios įstaigos direktoriaus pareigas einančio Andriaus Samuilovo komentaras buvo lakoniškas: „Slava Ukraini!“.

Švietimo vidus

Į specialiai atidarytą sąskaitą, skirtą Universitete besimokantiems studentams iš Ukrainos ir, esant poreikiui, jų šeimų nariams remti, jau pervesta daugiau nei 1000 eurų. Norintiems paaukoti, skelbiame sąskaitos numerį: LT687300010129229701 (AB Swedbank), gavėjas – Klaipėdos universitetas, mokėjimo paskirtyje įrašyti „Parama ukrainiečiams“.

Antradienį KU Botanikos sode vyko Užgavėnių renginys – visos už bilietus į jį surinktos lėšos bus nukreiptos į šią sąskaitą.

Palaikymo pareiškimą kovojančiai Ukrainai šiandien išplatino KU Baltijos istorijos ir archeologijos instituto taryba. Dokumente, pasirašytame tarybos pirmininkės dr. Silvos Pocytės, rašoma: „Vis dar tęsiasi Rusijos agresija prieš Ukraina, kurios metus žūsta taikūs gyventojai, yra apšaudomi ir bombarduojami civiliniai objektai. Tragediją Ukrainoje išgyvename asmeniškai dar ir todėl, kad Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute studijuoja studentai iš Ukrainos, su mumis dirba kolega istorikas dr. Artiom Petryk, kuris kaip ir keli studentai šiuo metu yra Rusijos kariuomenės apsuptame bei atakuojamame Chersono mieste pietų Ukrainoje. Instituto kolektyvas palaiko Ukrainos tautą kovoje prieš užpuoliką bei smerkia Rusiją dėl jos vykdomos karinės agresijos. Kviečiame visus ne tik moraliai, bet ir materialiai paremti kovojančią Ukrainą. Mes, Instituto istorikai ir archeologai, suprantame bei akcentuojame šio beprasmio ir neišprovokuoto karo ilgalaikes pasekmes, tiek Ukrainai ir jos žmonėms, tiek visam pasauliui bei Lietuvai. Šlovė Ukrainai!“.

Instituto bendruomenė iš Chersone likusio studento laiškų stebi padėtį šiame mieste. Šio ryto laiške pasakojama: „Mūsų padėtis vis sunkėja. Ir bendrai, ir materialiai. Naktį prasidėjo Chersono šturmas, pradėjo bombarduoti gyvenamuosius namus. Okupantai jau yra mieste. Meras nurodė žmonėms neiti iš namų. Miestas apsuptas. Įvažiuoti į jį ar išvažiuoti negalima. Nuolat girdime šūvius ir sprogimus“. Su KU vadovu ir
kolegomis kartais susisiekia instituto istorikas dr. Artiom Petryk. Jo žinia: „Dar gyvas“.


  2022-03-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt