P0

Švietimas

Rengs atvirų pamokų ciklą apie Ukrainos istoriją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-02


Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pradeda atvirų pamokų ciklą, skirtą geriau susipažinti su Ukrainos istorija, bendrais Lietuvos ir Ukrainos ryšiais, dabartine padėtimi bei iš to kylančiais iššūkiais tokiais kaip dezinformacija, krašto apsauga, psichologinė sveikata, atsakyti į mokiniams ir mokytojams rūpimus klausimus.

„Pasitelkę mokslininkus, pedagogus, nevyriausybines organizacijas, kariuomenės atstovus rengsime nuotolines pamokas apie Ukrainą bei kitas dabartinio karo kontekste aktualias temas. Matome didelį mokyklų poreikį. Mokiniai domisi, klausia, mokytojai prašo daugiau aktualios informacijos įvairaus amžiaus vaikams. Planuojame, kad pamokos aprėps ne tik istoriją, krašto apsaugą, pilietiškumo klausimus, tautų tarpusavio santykius, bet ir psichologinius aspektus, pavyzdžiui, kaip kalbėtis apie karą su vaikais, koks mokyklos ir šeimos indėlis. Nors informacijos viešojoje erdvėje nemažai, klausimų vis kyla“, – pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Akcentuojama, kad mokykloms nebūtina koreguoti pamokų tvarkaraščius ir jungtis prie pamokos jos transliacijos metu. Nors pamokų gyvos transliacijos metu bus galimybė užduoti klausimus, visi įrašai bus skelbiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Youtube paskyroje,
informacija bus išsiųsta tiesiai mokykloms. Įrašus bus galima peržiūrėti per artimiausias istorijos, dorinio ugdymo ar kitų dalykų pamokos, klasės valandėles.

Pirmoji pamoka vyks ketvirtadienį, kovo 3-iąją, 11–11.45 val. Mokytojas Laurynas Kudijanovas kalbins istoriką, Vilniaus universiteto rektorių, profesorių Rimvydą Petrauską. Pamokos tema „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pamokos dabarčiai“. Bus aptariama, kaip mūsų šalyje sugyveno skirtingos kultūros ir kuo tai svarbu Lietuvos lietuviams, ukrainiečiams, baltarusiams ir rusams šiandien. Pamoka skirta I–IV gimnazijos klasės mokiniams.


  2022-03-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt