P0

Aplinkosauga

Ieškoma galinčiųjų padėti Baltijos ruoniukams atgauti jėgas

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-03-07


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba paskelbė Baltijos jūros pakrantėje šiais metais rastų pilkųjų ruonių (Halichoerus grypus) ir kitų ruonių reabilitacijos paslaugų teikimo konkursą už 20 000 eurų.

Paslaugos apima jauniklių sugavimą, gydymą, šėrimą, reikalingų tinkamų gyvenimo sąlygų sudarymą bei, esant palankioms sąlygoms – sveikų gyvūnų išleidimą į laisvę. Sveikas, galintis savarankiškai išgyventi laisvėje, ruonis turėtų sverti apie 40 kilogramų. 

Paslaugos teikėjas turės paimti ruonio jauniklius iš Baltijos pajūrio, preliminariai įvertinti jų sveikatos būklę bei tinkama transporto priemone transportuoti į patalpas, kuriose sudarytos tinkamos sąlygos reabilitacijai.

Žuvusius gyvūnus būtina perduoti Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejui, o šiam atsisakius – švietimo ar mokymo įstaigoms arba utilizuoti nustatyta tvarka.

Paslaugų teikėjas privalo užtikrinti paslaugų teikimą visomis dienomis, įskaitant savaitgalius ir valstybines šventes.

Iki šiol tokius tarnybos skelbiamus konkursus laimėdavo Lietuvos jūrų muziejus. Nuo 2018-ųjų su juo tarnyba buvo sudariusi 52 tūkst. eurų vertės sutarčių.


  2022-03-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt