P0

Regionas

Kovo 11-ąją Ventės rago švyturys nušvis Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-10


Kovo 11-ąją bus įžiebtas iki šiol nešvietęs Ventės rago švyturys. Jis nusidažys Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvomis, taip paminint ne tik mūsų valstybinę šventę, bet ir išreiškiant palaikymą Ukrainos gyventojams.

Renginys prasidės Ventės rage 19 val., į jį kviečiami gyventojai ir miesto svečiai. Renginyje taip pat dalyvaus ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. 

Iki šiol Ventės rago švyturys nešvietė dėl techninių trikdžių, tačiau kovo 11-ąją įžiebtas jis švies kurį laiką. Idėjos autorius inžinierius Tomas Jačionis sako, jog Ventės švyturys ypatingas ir tuo, kad yra architektūriškai panašus į Ukrainos Gyvačių salos švyturį, kurį susprogdino rusų kariuomenė. Todėl Ukrainos vėliavos spalvomis apšviestas švyturys ne tik simboliškai palaikys Ukrainos gyventojus, bet ir pagerbs Gyvačių salos didvyrius. 

Renginio metu dalyviams bus pristatoma trumpa Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui priklausančio Ventės rago ornitologinės stoties švyturio istorija, muzikinė teatralizuota choreografinė kompozicija. Su visa renginio programa galite susipažinti čia. Įžiebiant Ventės švyturį tuo pačiu metu bus įžiebtas ir Nidos švyturys.

„Liudijant beprecedentį išpuolį prieš visą laisvąjį pasaulį Ukrainoje, ši Kovo 11-oji dar ypatingesnė. Turime saugoti savo laisvę ir padėti ją apginti Ukrainai. Kasdien tiek darbais, tiek mintimis esame su Ukrainos žmonėmis. Simboliška, kad būtent šią dieną įžiebsime švyturį, kuris labai panašus į stovintį Gyvačių saloje, kurio gynėjai jau tapo laisvės didvyriais“, – pranešime cituojamas klaipėdietis S. Gentvilas.


  2022-03-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt