P0

Jūros istorijos

Karšiai nemėgsta karščio

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-15


Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) parengė dar vieną reportažą apie apie muziejaus gyvūnus.

„Lietuvos ežeruose bei upėse paplitęs karšis atpažįstamas iš charakteringos kuprelės. Karšis – dugninė žuvis, gyvena būriais vandens augalų prižėlusiose giliose dugno vietose. Neršia pakrantės sąžalynuose, bet ne kukliai – keldami kuo didesnį triukšmą, pliaukšėdami. Dėmesį traukia ne tik žuvies kupra – karšio burna šiek tiek primena vamzdelį, kuriuo patogu nuo dumblėto dugno siurbti įvairiausius skanumynus (pavyzdžiui, uodo trūklio lervas). Karšiai gali išgyventi virš 20 metų ir įmisti iki 7 kg svorio. Deguonies koncentracijos vandenyje mažėjimas ir dėl karšto oro pakilusi vandens temperatūra karšiams – pražūtinga. Karšiai yra labai jautrūs šiltam ir žydinčiam vandeniui”, – šįkart pasakoja Gustavas.


  2022-03-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt