„Naktinės plėšrūnės latimerijos giliuose vandenyse išauga iki 2 metrų ilgio ir 100 kilogramų svorio. Dėl pelekų gausos latimerijos yra labai…
Plėšrūs ir pavojingi taip pat gali patekti į bėdą
Didysis baltasis ryklys tarp visų ryklių yra rekordininkas pagal užpultus žmones. Šie rykliai ne kartą yra kėlę panikos bangas banglentininkų…
Ar tikrai norisi paragauti rajų žiaunų?
Rajos – kremzlinių žuvų klasės žuvų grupė. Joje išskiriami 4 būriai: rykliauodegės rajožuvės, rombinės rajožuvės, dygliauodegės rajožuvės, elektrinės rajožuvės. Apie…
Dygliuotas ir su antenomis. Kas?
Langustas – artimiausias vėžio ir omaro giminaitis, tik neturi žnyplių – rausvai violetinės spalvos valgomasis jūrų vėžys, turi kietą šarvą…
Kas bendro tarp sraigės, austrės, chitono ir aštuonkojo?
Du trečdaliai mūsų Žemės paviršiaus – jūros ir vandenynai, o ketvirtadalis jūrose gyvenančių gyvūnų rūšių – moliuskai. Jų priskaičiuojama apie…
Plekšnės – maskuotės profesionalės
Viena keisčiausių Lietuvos žuvų – plekšnė. Apie ją Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) ir pasakoja…
Upių duobės – šamų namai
Šamai yra dugninės, duobių žuvys, tikri plėšrūnai. Apie juos Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) ir pasakoja…
Karšiai nemėgsta karščio
Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) parengė dar vieną reportažą apie apie muziejaus gyvūnus. „Lietuvos ežeruose…
Vėgėlė – išskirtinė žuvis
Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) parengė dar vieną reportažą apie apie muziejaus gyvūnus. „Paprastoji gyvavedė…