P0

Politikų tribūna

Kas turėtų atlyginti už galimybių studijas, atliekamas valstybinių reformų išvakarėse? (1)

Audrius Petrošius, Seimo narys
2022-03-15


„Jei atidavėm ligoninę Sveikatos apsaugos ministerijai, tai gal ji gali ir už studiją atlyginti?”, – Klaipėdos miesto tarybos kolegijos posėdyje ironizavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kalbėdamas apie galimybių studiją dėl Klaipėdos miesto sveikatos priežiūros įstaigų darbo optimizavimo ir perspektyvos (gairių) iki 2050 metų nustatymo.

Žinia, priėmus sprendimą Klaipėdos universitetinę ligoninę perleisti valstybei, galimybių studija aktualumą prarado.

Tačiau svarbu paminėti, kad būtent V. Grubliauskas 2020-ųjų balandį savo potvarkiu sudarė darbo grupę, kurios veiklos rezultatas ir buvo minėtos studijos užsakymas.

Dar svarbiau priminti, kad darbo grupė buvo sukurta reaguojant į tuometinį mobingo Klaipėdos universitetinėje ligoninėje skandalą, lydimą ir meistriškai užmaskuotų „pas mus problemų nėra” pandemijos iššūkių.

Tiesa, nelabai aišku, kokių rezultatų buvo tikimasi už 10 000 eurų. Pavyzdžiui, ankstesnė galimybių studija dėl Savivaldybės administracijos aparato ir savivaldybės įstaigų pertvarkymo miestui atsiėjo apie 70 000 eurų, todėl skirta suma, atsižvelgiant į suformuluotą užduotį, atrodo neproprocinga, gal net kiek juokinga. Tai rimtas darbas, atliekamas ne per keletą mėnesių.

Tai štai ir kyla klausimas, ką nukritus dūmų uždangai, norėjosi išvysti. Optimizavimo perspektyvas ir gaires? O gal tik patvirtinimą apie tai, kokia nepriekaištinga Klaipėdos sveikatos priežiūros įstaigų sistema ir kaip puikiai veikia greitosios pagalbos modelis su pristatymu į gydymo įstaigas pagal savaitės dienas?

Žinoma, nepakenktų ir viena kita pastraipa apie puikų emocinį klimatą gydymo įstaigose. Be mobingo. Be pacientų skundų. Be menkiausio nepasitenkinimo įstaigų vadovais.

Tai kas, visgi, turėtų atlyginti už galimybių studijas, kurios atliekamos valstybinių reformų išvakarėse? Ministerija? Darbo grupė? O gal meras? Atsakymą palikime atvirą.


  2022-03-15

  Vienas komentaras apie “Kas turėtų atlyginti už galimybių studijas, atliekamas valstybinių reformų išvakarėse?”

  1. AvatarKlaipedos gyventojas (IP: 90.131.42.231)

   Tegul meras Grubliauskas atlygina,nes jis vadovavo visam paradui.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt