P0

Regionas

Šventosios švyturiui – stiklinis liftas

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-03-16


Šventosios navigacijos bokštą su švyturiu Palangos savivaldybė nori pritaikyti visuomenės poreikiams ir papuošti Šventosios gyvenvietės herbu.

Palangos turizmo informacijos centro nuotr.

Kol kas aplink šį navigacinį statinį nėra suformuotas žemės sklypas, todėl vien techninį darbo projektą parengti prireiks metų. Savivaldybė mano, kad projektavimui ir vėlesnei darbų techninei priežiūrai pakaks šiek tiek daugiau nei 30 tūkstančių eurų.

Iš pradžių projektuotojams teks atlikti navigacijos bokšto būklės ekspertizę, po to – parengti projektinius pasiūlymus, suderinti juos su savivaldybe.

Palangos miesto valdžia nori bokšto viduje įrengti stiklinį liftą ir laiptus. O bokšto viršuje, aplink švyturį, praplatinti praėjimą ir apjuosti jį stikline užtvara. Tokia pat užtvara norima apjuosti ir bokšto aikštelę po švyturiu.

Šventosios herbui paskirta vieta ant rytinės navigacijos bokšto pusės. Įėjimas į bokštą bus mokamas – numatyta įrengti tam tinkamą mokėjimo techninę įrangą.

Planuoja atnaujinti ir apšvietimą, grindinio dangas aplink navigacijos bokštą, įrengti privažiavimus, automobilių stovėjimo vietas, stovus dviračiams. Taip pat numatytas jungiamasis (švyturio prižiūrėtojo) takas tarp švyturio ir Šventosios uosto. 

Šis takas bus tiesiamas antrame darbų etape, kaip ir techninio pastato bei pastato sandėlio rekonstravimas suprojektuojant antrąjį aukštą.

INFORMACIJA

Raudonas keturbriaunis metalinių konstrukcijų Šventosios švyturys pastatytas 1957 metais, 780 m atstumu nuo jūros. Jo aukštis – 39 m. Jo signalo matomumas siekia 31 km. Teigiama, kad per visą eksploatacijos laikotarpį Šventosios švyturys nėra užgesęs ilgiau negu valandą. 1964 metais jame įrengtas garso signalas. 2000 metais buvo atlikta kapitalinė švyturio rekonstrukcija, imta naudoti nauja ir moderni įranga. Švyturys stovi netoli Šventosios gatvės, jo teritorija yra aptverta.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2022-03-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt