P0

Aplinkosauga

Žemės dieną – gamtosauginis moksleivių forumas Uosto direkcijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-18


Lygiai penktadienio vidurdienį prie Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pastato suplevėsavo ir Žemės vėliava, skelbdama pavasario lygiadienį. Jau dešimtą kartą uostamiesčio moksleiviai rinkosi į Uosto direkciją paminėti Žemės dienos bei savo pranešimuose aptarti aktualiausias, su Baltijos jūra susijusias problemas.

„Žemės diena mus labai įpareigoja žemę mylėti, tausoti, ją globoti. Šiandien, matydamas tokį būrį jaunų žmonių, jūsų entuziazmą ir nusiteikimą, manau, kad žemė tą globą turi. Dėl to galime būti tikri, kad dar daug metų galėsime džiaugtis pavasario lygiadieniu“, – sveikindamas forumo dalyvius sakė Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Forumo dalyvius taip pat pasveikino aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Ligita Girskienė.

Į gamtosauginį forumą susirinko apie šimtas uostamiesčio 8–12 klasių moksleivių. Kiekvienais metais moksleivių gamtosauginio forumo temos skirtingos. Pasak organizatorių, šio forumo tikslas – skatinti mokinius domėtis Lietuvos valstybės jūrine istorija ir suvokti Baltijos jūros ekologinės būklės problematiką. Renginio metu pristatoma penkiolika pranešimų, moksleiviai aktyviai dalyvauja diskusijose.

„Gamtos atbudimo, saulės triumfo dieną yra gera proga visiems žmonėms pamąstyti apie neabejotiną vertybę, kuri jungia visus pasaulio žmones. Tai – žemė, mūsų planeta. Nepamirškime, kad nuo kiekvieno mūsų atsakomybės jausmo stiprumo priklausys, kokia žemė bus po dešimties ir daugiau metų. Jūsų pranešimai, kurie, drąsiai galiu sakyti, prilygsta universiteto bakalaurų pranešimams, rodo, kad visa tai jums rūpi“, – sako Dalia Žukienė, asociacijos „Žalia banga“ vadovė.

Renginį organizuoja asociacija „Žalia banga“ kartu su Klaipėdos moksleivių saviraiškos centru ir Uosto direkcija.


  2022-03-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt