P0

Miestas, Svarbu

Kasdien Klaipėdoje registruojasi iki 600 pabėgėlių iš Ukrainos (7)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-03-22


Miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas antradienį pritarė, kad savivaldybė iki pusmečio Ukrainos karo pabėgėliams neatlygintinai suteiktų 67 rezerve buvusius butus, kuriuos ketinta remontuoti ir išnuomoti miestiečiams.

Tvirtinama, kad jie nėra avariniai, o baldų bus bandoma parūpinti iš Klaipėdos regiojo atliekų tvarkymo centro aikštelių, į kurias atvežami nebereikalingi, tačiau dar tinkami naudojimui baldai.

Ukrainos pabėgėlių centras Klaipėdoje. Martyno Vainoriaus nuotr.
Mokyklos – „jau ant ribos”

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis komiteto narius informavo, kad iki antradienio Klaipėdoje, Paryžiaus komunos gatvėje, įkurtame specialiame centre registravosi jau 3610 pabėgėlių – po 450-600 per parą. Kiek jų pasilieka Klaipėdoje tikslaus skaičiaus neturima, nes čia registruojama visai apskričiai, tačiau neabejojama, kad didžioji dalis renkasi likti uostamiestyje ir dėl platesnio socialinių paslaugų spektro, ir dėl didesnių galimybių įsidarbinti.

Pasak G. Neniškio, sistemos centre jau dirba pakankamai neblogai, Savivaldybė administracija skyrė savo žmonių, kurie padeda migracijos specialistams, kad eilės būtų maksimaliai trumpesnės. Visos paslaugos čia teikiamos vieno langelio principu, o atvykusieji naktį gali pernakvoti pastatytose lovelėse.

Kartu jis informavo, kad miestas jau yra „ant ribos” sprendžiant ukrainiečių vaikų priėmimo į mokyklas klausimą – dažniausiai jie renkasi rusakalbiams skirtas įstaigas.

„Viršijome kvotas klasėse, formuojamos papildomos klasės, kur yra galimybės, kad būtų teikiamos švietimo paslaugas”, – teigė direktorius.

Pasak jo, savo finansinius skaičius yra pateikusios privačios švietimo įstaigos, kurios galėtų prisidėti prie ugdymo – dėl to esą dar bus diskusija. Tikimasi ir regiono savivaldybių prisidėjimo, galbūt dalis vaikų galės ugdytis savarankiškai, nuotolinių iš Ukrainos rengiamų pamokų metu.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė informavo, kad iki šios dienos yra gauti 245 Ukrainos pabėgėlių prašymai skirti socialinę paramą. 31 jau yra patenkintas ir pervesta 16 tūkst. eurų. Iki mėnesio galo tikimasi patenkinti dar apie 60 tokių prašymų.

Kol kas balandį numatomame svarstyti biudžeto keitimo projekte 150 000 eurų būtų skiriama Ukrainos Raudonajam Kryžiui, tokia pati suma rezervuojama  visoms paslaugoms, minėtojo centro išlaikymui, maitinimui, apgyvendinimui, taip pat pagal Tarybos pavedimą bus ieškoma pusės milijono eurų, kuriuos būtų galima skirti Odesos miestui. „Klaipėdos keleivinis transportas” kol kas nemokamą Ukrainos pabėgėlių vežimą miesto autobusais kompensuoja savo sąskaita.

Gyvena ir kempinge, ir dviračių treke

Savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėja Lina Murauskienė komiteto nariams pristatė sprendimo projektą dėl neatlygintinos nuomos sutarčių, kuriomis Ukrainos pabėgėliams iki šešių mėnesių laikotarpiui būtų išnuomoti 67 būstai iš rezervinio sąrašo.

Pasak jos, šiuos būstus palaipsniui ketinta remontuoti, tačiau buvo priimtas sprendimas sustabdyti remonto paslaugų pirkimo konkursą.

Vedėja tikino, kad būstai buvo apžiūrėti ir tikrai nėra avariniai, yra visos komunikacijos, elektrinės viryklės, o baldus bus bandoma parūpinti iš Klaipėdos regiojo atliekų tvarkymo centro aikštelių, į kurias atvežami nebereikalingi, tačiau dar tinkami naudojimui baldai.

Apie galimybė gauti tokį būstą iki šešių mėnesių laikotarpiui bus informuojama registracijos centre. Nusprendę pasinaudoti tokia galimybe pabėgėliai bus nukreipiami į įstaigą „Klaipėdos butai”, kur šiai misijai bus paskirti konkretūs specialistai.

Po šešių mėnesių tikimasi vėl pradėti šių būstų remonto procesą ir išnuomoti juos miestiečiams.

Tokiam sprendimo projektui komitetas pritarė vienbalsiai.

Pasak G. Neniškio, šiuo metu jau yra išnaudotos beveik visos vietos Smiltės g. 22 esančiame bendrabutyje, dalis pabėgėlių gyvena ir kempinge, ir dviračių treke esančiuose būstuose.


  2022-03-22

  7 komentarai “Kasdien Klaipėdoje registruojasi iki 600 pabėgėlių iš Ukrainos”

  1. AvatarKlaipeda (IP: 90.131.40.62)

   Manau,kad daugumoj bega Ukrainos rusai su ukrainietiskais pasais,manau jie gali tureti ir rusiskus pasus.Nes kiek tenka sutikti ju,tai daugumoj kalba rusiskai ir vaikus leidzia i rusakalbes mokyklas. Ukrainietiskai kalbanciu pabegeliu tik vienas kitas.

  2. Avatarsiaips (IP: 84.15.190.12)

   Redaktoriau – turėtu rašytis ne „pabėgėliai“ o „karo pabėgėliai“ , nes tai labai skirtingos reikšmės.

  3. AvatarO kur Klaipėdos verslininkų indėlis? (IP: 78.57.239.236)

   O kur mūsų žymiųjų verslininkų indėlis, noras pasidalinti savo pelnu. Kodėl Covid izoliacijai buvo skirtos vietos Aurora viešbutyje? Ar Klaipėdos viešbučiai tokie užpildyti, kad negali suteikti laikino prieglobsčio karo pabėgėliams. Tokiems godiems verslininkams didžiulė gėda.

  4. AvatarAlgis (IP: 86.100.94.49)

   Kiek nauju pastatu pastatyta seniausiai nauju ir ant ju kabo plakatai seniausiai su parduodamais butais,gal kuri is tu firmeliu suteike kam busta laikinai.Manau,kad ne.Gal kas gali pasiduometi ar tuos firmeles uz tuos neparduotus butus negauna kokiu nuolaidu is valstybes

  5. Avatarar turi (IP: 78.57.217.118)

   miestas nusistatęs ribą iki kurios bus pajėgus priimti ? Gal ir kitos savivaldybės galėtų prisidėti .

  6. AvatarPilietis (IP: 78.56.159.220)

   Ar tikrai tiek yra pabegeliu. Labiau panašu kad visa tai yra propaganda.

   • AvatarTikrai. (IP: 90.131.37.182)

    Tikrai. Pereikit miestelį. Rusiškai kalbančių gerokai daugiau.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt