P0

Jūros istorijos

Upių duobės – šamų namai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-22


Šamai yra dugninės, duobių žuvys, tikri plėšrūnai. Apie juos Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) ir pasakoja dar viename reportaže.

Šamas primena paslaptingą gelmių monstrą – gana ilgas kūnas, plokštėjanti galva ir trys poros jautrių ilgų ūsų ties plačia burna. Ši plėšri žuvis yra apipinta daugybe tikrų ir netikrų legendų – kam neteko girdėti pasakojimų apie smulkesnius gyvūnus lengvai galinčią praryti didžiulę žuvį ar žuvį, galinčią nutverti neatsargius vaikus?

Netrikdomas ir pakankamai maisto bei erdvės turintis šamas gali išaugti iki 300 kg svorio. Lietuvoje šamai daugiausia gyvena Kuršių, Kauno ar Elektrėnų mariose, didžiosiose upėse Nemune ir Neryje ir kitose upėse bei ežeruose. Šios žuvys nėra labai judrios, linkusios sėsliai įsikurti po įvairiomis sąnašomis, įdubose ir medžioti aplink savo namus. Medžioja paprastai naktį, bet kartais išlenda ir į dienos šviesą.

Dėl upių vagų valymo, srovingumo mažėjimo bei gaudymo šamai pamažu nyksta.


  2022-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt