P0

Uostas ir jūra

Būsimas vėjo jėgainių parkas Baltijoje pristatytas lenkų bendrovei

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-24


Ketvirtadienį Klaipėdos uoste lankėsi ir jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje domėjosi Rytų ir Centrinės Europos naftos perdirbimo sektoriaus lyderio — Lenkijos naftos koncerno „PKN Orlen S.A.“ atstovai.

Uosto direkcijos nuotr.

Jie buvo supažindinti su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis. Daugiausiai dėmesio skirta atviroje jūroje šalia Klaipėdos numatytam vėjo jėgainių parko projektui aptarti, taip pat pristatytos potencialios teritorijos šio verslo plėtrai Klaipėdos uoste.

„Esame atviri visiems potencialiems investuotojams. Šiandien išgirdome, kad koncerno „PKN Orlen S. A.“ planai dėl vėjo jėgainių labai rimti. Tikimės, kad įmonės, svarstančios apie galimybę investuoti viename iš Baltijos šalių uostų, pasirinks būtent Klaipėdą, nes čia ras palankiausias sąlygas verslui plėtoti“, – pranešime cituojamas Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas.

Vizito metu svečiams surengta ekskursija po uosto akvatoriją, taip pat aplankytos uoste veikiančios įmonės.

Baltijos jūros vėjo jėgainių investuotojai bus atrinkti konkurso būdu. Pasirengimo etapas 700 MW vėjo jėgainių parko statybai Baltijos jūroje jau yra prasidėjęs. Maždaug 30 kilometrų nuo kranto nutolusių vėjo jėgainių parką ketinama pastatyti iki 2030 m.

INFORMACIJA

„PKN Orlen S. A.“ produktai parduodami daugiau nei 90-yje šalių 6 žemynuose. Energiją ir degalus įmonė tiekia daugiau nei 100-ui milijonų europiečių. Lenkijos naftos koncernas siekia stiprinti regiono lyderio pozicijas diegiant tvarias technologijas, taip pat vystant energijos gamybą iš nulinės emisijos šaltinių. Tokius įmonės veiksmus skatina ir jų strateginiai tikslai.


  2022-03-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt