Klaipėdos valstybinė kolegija investavo į inovatyvų Slaugos simuliacijos centrą

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-03-29

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje sustiprinta biomedicinos ir technologijų studijų infrastruktūra – atidarytas dirbtiniu intelektu grįstas Slaugos simuliacijos centras, kuris padės auginti ne tik akademinės bendruomenės, bet ir viso regiono sveikatos priežiūros specialistų kompetencijas.

Slaugos simuliacijos centrui nupirkta modernios medicinos įrangos už beveik 200 tūkst. eurų. Jame simuliuojama moderni ligoninės aplinka, kurioje pacientus imituojančius manekenus ištinka įvairios klinikinės situacijos, kurias remdamiesi savo klinikine praktika sukuria dėstytojai.

„Tai yra vienintelis Vakarų Lietuvos regione modernus Slaugos simuliacijos centras, kuris suteikia galimybių ugdyti ne tik šiandienos ligoninėje reikiamus įgūdžius, bet jau dabar padeda ruoštis netolimai ateičiai, kai sveikatos priežiūros sistema bus pilnai skaitmenizuota“, – teigia Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto dekanė dr. Asta Mažionienė.

Slaugos simuliacijos centre esamiems ir būsimiems sveikatos priežiūros specialistams sudaromos sąlygos tobulinti praktinius įgūdžius, modeliuojant įvairias sudėtingas klinikines situacijas ir vengiant rizikos padaryti slaugos klaidų. Centre pacientus imituoja simuliaciniai manekenai „Smart Stat” ir atskiras kūno dalis imituojantys muliažai.

Išmanūs manekenai imituoja realias pacientų gyvybines funkcijas bei parametrus pagal kiekvieną simuliacinį scenarijų. Manekenai kvėpuoja, jų akys reaguoja į šviesą, jiems tinsta liežuvis, mėlynuoja lūpos ir nagai, juose integruotos širdies ir plaučių veiklos funkcijos, užčiuopiami pulso ir arterijų taškai, sklinda balso, vėmimo garsai ir kt. Visa tai padeda įsijausti į realią situaciją ir greitai reaguoti į tariamos ligos simptomus. Centre studentai susiduria su kasdieniais ligoninės iššūkiais, tik yra apsaugomi nuo pasekmių.

„Centre esantys manekenai ir kompiuterinė įranga sujungti į vieną tinklą. Dėstytojas studentams gali skirti netikėtas užduotis, pavyzdžiui, studentas staiga pamato, kad jo pacientui stoja kvėpavimas, krenta kraujo spaudimas, kad jis miršta ir studentas turi greitai priimti teisingą sprendimą, kaip gelbėti pacientą. Šitokios mokymo sąlygos studentų mąstyme konstruoja skubios medicinos pagalbos algoritmus, moko ekstremaliose situacijose priimti gyvybei išsaugoti reikalingus sprendimus, lavina kritinį mąstymą“, – apie naujas studijų proceso galimybes sako dekanė dr. A. Mažionienė.

Simuliacijos centro patalpos atkartoja realias ligoninės sąlygas. Centre įrengtos rankų higienos stotelės, deguonies koncentratoriai bei chirurginių skysčių atsiurbėjai, tirpalų šildytuvai, infuzinės bei enterinio maitinimo pompos, videolaringoskopai. Čia yra ir gaivinimo priemonės bei krūtinės ląstos paspaudimo sistema LUCAS, kuri apima pažangias gyvybės gelbėjimo technologijas ir praplečia medicininę pagalbą, sumažina paciento transportavimo riziką, palaikydama krūtinės suspaudimą transportavimo metu.

Netrukus slaugos simuliacijos centrą ketinama papildyti ir specialiais jutikliais, su kuriais siejamas ateities proveržis medicinoje. Šie jutikliai segami prie pacientų, nuolat registruoja jų sveikatos būklę ir siunčia duomenis į sveikatos priežiūros specialistams prieinamą kompiuterinę įrangą.

Tikimasi, kad nauja mokymo bazė bus sėkmingai naudojama ir suaugusiųjų kompetencijų tobulinimui. Joje kvalifikaciją galės kelti regiono sveikatos priežiūros specialistai – slaugytojai, gydytojai, paramedikai, skubiosios medicinos pagalbos paramedikai, taip pat skubiosios medicinos pagalbos besimokantys kariai.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje profesinio bakalauro diplomus kasmet įgyja apie šimtas bendrosios praktikos slaugytojų. Jau ateinantį rudenį Klaipėdos valstybinė kolegija planuoja naujos sveikatos mokslų studijų programos – akušerijos – startą.

Akušerijos specialistų poreikio tyrimo duomenys parodė, jog (59,7 proc.) tyrime dalyvavusių sveikatos priežiūros įstaigų atstovų teigimu, akušerių poreikis regione neabejotinai aktualus. Didžioji dalis apklausoje dalyvavusių įstaigų atstovų (59,7 proc.) prognozuoja akušerių trūkumą regione iki 2030 m. Skaičiuojama, kad akušerių poreikis nuolat didės ir didžiuosiuose miestuose dėl šiuo metu dirbančių senyvo akušerių amžiaus ir migracijos.

Klaipėdos valstybinė kolegijoje slaugytojų rengimo ištakos siekia 1934 m., o nuo 1945 metų iki 2000 metų Klaipėdos medicinos mokykloje (dabar – Klaipėdos valstybinėje kolegijoje) buvo rengiamos akušerės.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Klaipėdos valstybinė kolegija koncentruosis Bijūnų gatvėje

Klaipėdos valstybinė kolegija ruošiasi modernizuoti infrastruktūrą. Vienoje miesto vietoje sukoncentruota ir atnaujinta studijų ir mokslo bazė esą leis paspartinti studijų ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Švietimas

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje - nauja akušerijos specialybė

Klaipėdos valstybinė kolegija praneša paskelbusi naują sveikatos mokslų studijų programą – akušeriją. Visi norintieji įgyti akušerio (ės) profesiją jau dabar ...
2024-06-07
Skaityti daugiau

Sveikata

Parengė naują akušerijos studijų programą

Klaipėdos universiteto ligoninės medikai savo įgytas žinias, patirtį ir įgūdžius pritaiko formuojant naujas studijų programas aukštojo mokslo įstaigose. Akušerijos-ginekologijos klinikos ...
2024-03-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This