P0

Regionas

Neringoje tęsis miško ekskursijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-31


Balandį Kuršių nerijoje vėl bus rengiamos ekskursijos, kurių metu dėmesys bus skiriamas Nidą formuojantiems veiksniams, jos infrastruktūrai, miškų bei kopų valdymo procesams.

Balandžio 2 d., 12 val., vyks ekskursija „Nida – Parnidžio, Urbo ir Angių kopų amfiteatre įsikūrusi gyvenvietė“ su kraštovaizdininke Gražina Žemaitiene. Ar dar išlikusi Kuršių nerijos genius loci (vietos dvasia), kurią savo kūryboje piešė dailininkai, apdainavo poetai? Ar mes ją saugom taip, kaip saugom miškus ir kopas? Kas yra Nida? Parnidžio, Urbo, Angių kopų amfiteatre įsikūrusi gyvenvietė?

Balandžio 9 d. 12 val. – ekskursija po Bulvikio rago apylinkes su girininku Gediminu Virgilijumi Dikšu, kuris pasakos girininkystės Neringoje ypatumus, istorijas ir miške vykstančius gamtinius bei žmonių inicijuojamus procesus. Bus aplankoma Purvynės įlanka, kurioje vyko įvairūs rago tvirtinimo darbai ir sodinamos nendrės saugant kopą nuo plovimo.

Balandžio 16 d., 12 val. numatoma filmo „Citizen Architect: Samuel Mockbee and the Spirit of the Rural Studio” peržiūra ir diskusija su architektu ir edukatoriumi Antonu Šramkovu.

Balandžio 23 d., 12 val. – ekskursija „(Ne)priklausoma priklausomybė” su A. Šramkovu. Gyvenimas saloje ir resursai. Kaip Neringos infrastruktūra formuojama esamų ir žemyninių resursų, ar ji priklausoma nuo tam tikrų veiksnių?

Balandžio 30 d., 12 val. vyks ekskursija „Miško auginimas nuo sėklos ir brandaus medyno“ su miško auginimo specialiste Gražina Baniene. Kokie yra Lietuvos miškų genetiniai ištekliai? Kiek pastangų reikia norint užauginti mišką nuo sėklos iki brandaus medyno? Kaip prižiūrimi sėkliniai medynai? Kokie yra miško atkūrimo būdai?

Išankstinė registracija į ekskursijas privaloma el. paštu: neringaforestarchitecture@nidacolony.lt.


  2022-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt