P0

Verslas

Vartotojų mokamoje dujų saugumo dedamojoje nebeliks SGD terminalo išlaikymo kaštų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-31


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba patvirtino naujus suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veiklos tarifus. Naujoji kainodara įsigalios gegužės 1 d., komercinę veiklą pradėjus Lenkijos-Lietuvos dujotiekių jungčiai (GIPL), ir galios iki kalendorinių metų pabaigos.

Saugumo dedamojoje, kurią moka gamtinių dujų vartotojai Lietuvoje, terminalo operatorės „Klaipėdos naftos” (KN) pastoviosios kainos dalies nebelieka. Atitinkamai apie 60 proc. mažėja ir bendra saugumo dedamoji, kuri nuo gegužės 1 d. bus 102,98 Eur/(MWh/parą/metus), kai nuo šių metų sausio buvo taikoma 252,86 Eur/(MWh/parą/metus) saugumo dedamoji.

Gamtinių dujų rinkos dalyviai nuo gegužės 1 d. galės naudotis GIPL pajėgumais, o šie pokyčiai diversifikuos gamtinių dujų tiekimą vamzdynais ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos‒Suomijos regione, taip pat ir Lenkijoje.

„Išaugus SGD terminalo paslaugų paklausai, siekiame pasiūlyti ir atitinkamą kainodarą, universaliai taikomą dujų rinkos dalyviams visame regione – nuo Lenkijos iki Suomijos. Tais atvejais, kai terminalo pajėgumai pilnai rezervuoti, kiekvienas terminalo naudotojas mokės tokią pačią kainą už terminale teikiamas paslaugas, be to, tai bendrai prisidės prie saugumo dedamosios Lietuvos dujų vartotojams mažėjimo. Šiuo metu tokį sprendimą siūlome einamiesiems metams, tai yra, iki 2022 m. gruodžio 31 dienos, tačiau neatmetame, kad panašus modelis bus siūlomas ir ateities laikotarpiams, perėjus prie ilgalaikių terminalo pajėgumų skirstymo. Viliamės, kad šis kainodaros principas prisidės ir prie tolimesnio terminalo veiklos konkurencingumo stiprinimo“, – pranešime cituojamas Mindaugas Navikas, KN komercijos direktorius.

KN šiuo metu ruošiasi pereiti prie SGD terminalo ilgalaikių pajėgumų skirstymo modelio, pagal kurį planuojama dirbti jau nuo 2023 m. sausio 1 dienos. Tam šiuo metu rengiami atitinkami SGD terminalo taisyklių pakeitimai, kurie artimiausiu metu bus teikiami viešai rinkos konsultacijai.


  Verslo straipsnių visus kompas

  2022-03-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt