P0

Kriminalai ir nelaimės

Dar viena medicinos įstaiga įtariama pajamų slėpimu (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-04


Klaipėdos policijos pareigūnai praneša atliekantys dar vieną tyrimą dėl, kaip įtariama, Klaipėdos apskrityje veikiančios bendrovė, užsiimančios sveikatinimo paslaugomis, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo.

Įtariama, jog nuo 2019 m. iki 2022 m. įstaiga neįtraukė dalies įvykusių ūkinių operacijų į įmonės buhalterinę apskaitą ir tokiu būdu valstybės institucijoms teikė žinomai neteisingus duomenis. Taip pat įtariama, kad įmonė galėjo klastoti ambulatorines asmens sveikatos istorijas.

Atliktų kratų Klaipėdos apskrityje metu pareigūnai rado ir paėmė apie 50 tūkst. eurų grynaisiais, daug tyrimui reikšmingų apskaitos dokumentų, ambulatorinių asmens sveikatos istorijų.

Įtarimai pareikšti 15 įtariamųjų, iš kurių buvo sulaikyta 14 asmenų. Ikiteisminio tyrimo metu apribota įtariamiesiems priklausančio turto už ne mažiau kaip už 1 mln. 400 tūkst.eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad 52 metų įmonės direktorius, veikdamas bendrai su vyr. finansininke ir įtraukdamas į nusikalstamą veiką jo vadovaujamos įmonės darbuotojus, dalies už suteiktas paslaugas gautų grynųjų pinigų neapskaitydavo ir dalies gaunamų pajamų, ne mažiau kaip 300 tūkst. eurų, įtariama, neįtraukė į įmonės apskaitą, nedeklaravo gautų pajamų bei neapskaičiavo ir nesumokėjo nuo jų priklausančių mokesčių – ne mažiau kaip 63 tūkst. eurų.

Įtariama, kad įmonės vadovas galėjo pasitelkti medicinos gydytojo licenciją turintį 46 metų asmenį, kuris klastojo ambulatorines asmens sveikatos istorijas, kuriose įrašydavo ir taip įtvirtindavo tikrovės neatitinkančius duomenis apie daliai pacientų realiai nenustatytas diagnozes ir tariamai būtiną, su sveikatos priežiūra susijusių, paslaugų suteikimą.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra, jį atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.

Prieš metus Klaipėdoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veikiančios Vaisingumo klinikos analogiškų veiksmų. Kol kas ši byla teismui dar neperduota.


  2022-04-04

  2 komentarai “Dar viena medicinos įstaiga įtariama pajamų slėpimu”

  1. AvatarKlaipėdietė (IP: 188.69.213.29)

   Geras komentaras,kam tas straipsnis apie ratus ar batus?Kodėl kiti ale įtariami nusikaltimai įvardijami su pavardėmis,o čia vadovas vyr.finansininkė.Kam tas šudas čia sumaltas?

  2. AvatarErzinanti informacija (IP: 78.62.147.40)

   Kodėl neįvardijama tokia “gydymo įstaiga”? Kodėl mes turime tokiems nesąžiningiems dovanoti savo sunkiai uždirbamus pinigus? Kam reikalinga tokia INFORMACIJA, kai neįvardijama bendrovė?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt