P0

Miestas

Nemokamos lietuvių kalbos pamokos ukrainiečiams sulaukė didelio populiarumo, ieško mokytojų savanorių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-05


Dalyvauti Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos organizuojamuose lietuvių kalbos mokymuose užsiregistravo per 40 Klaipėdoje apsistojusių suaugusiųjų iš Ukrainos.

Pirmajai ukrainiečių grupei lietuvių kalbos pagrindus dėsto savanorė, edukologijos magistrė, Klaipėdos miesto ukrainiečių tradicinės kultūros ir folkloro klubo „Prosvit“ pirmininkė Irena Petrulionienė.

Vienos grupės – 11 moksleiviais tapusių ukrainiečių – mokymai užtruks du mėnesius, mokantis du kartus per savaitę – pirmadieniais ir penktadieniais. Ne viena pakalbinta moteris išreiškė norą greičiau įsidarbinti Lietuvoje ir taip įprasminti savo gyvenimą čia.

Mažiesiems ukrainiečiams Kalnupės bibliotekoje taip pat suteikiamos galimybės mokytis lietuviškai. Kalbos pamokas veda bibliotekininkė Vilma Sipavičienė, o kūrybinius užsiėmimus – bibliotekininkė Irina Tabak.

Matydama, kad yra labai didelis valstybinės kalbos mokymų poreikis, biblioteka kreipiasi į lektorius, mokytojus, studentus, į visus – galinčius, norinčius, turinčius patirties mokyti lietuvių kalbos, prisijungti prie bibliotekos savanorių komandos. Skambinti telefonu (8 46) 448336 arba rašyti el. paštu info@biblioteka.lt


  2022-04-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt