P0

Švietimas

Nelengva, bet įdomi profesija

Atvira Klaipėda

Nelita Gedminienė, 2k klasės mokytoja
2022-04-08


Kovo pabaigoje Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos bendruomenė buvo pakviesta dalyvauti Ugdymo karjerai savaitės renginiuose. Mokytojai, mokiniai bei jų tėveliai ne tik aktyviai dalyvavo mokymuose, edukacijose, susitikimuose su savo amato profesionalais, bet ir patys juos organizavo.

Ieškota atsakymų į dažnai girdimus klausimus. Kuo norėtum būti užaugęs? Kokią profesiją rinktumeisi baigęs mokyklą? Dažnas mokinys išgirsta šiuos klausimus, bet atsakyti negali. Tad Karjeros ugdymo programos įgyvendinimo metu vykdomos veiklos, pažintis su įvairių profesijų žmonėmis jau nuo pirmosios klasės suteikia platesnes galimybes ir paskatą pažinti save, domėtis ir rinktis ateities profesijas.

Klasikinio ugdymo programą įgyvendinančios 2k mokinių klasės tėveliai nutarė vaikus supažindinti su žurnalisto profesija. Į susitikimą pakvietė naujienų portalo „Atvira Klaipėda“ redaktorių Martyną Vainorių. Nemažą darbo patirtį turintis žurnalistas papasakojo apie nelengvą, bet įdomų savo darbą, demonstravo nuotraukose užfiksuotas akimirkas, kaip įrodymą, kokiomis sąlygomis kartais tenka dirbti.

Mokiniai buvo smalsūs ir vienas po kito uždavinėjo įvairiausius klausimus. Koks pirmas parašytas straipsnis? Apie ką rašys rytoj? Iš kokio žymiausio žmogaus ėmė interviu? Kiek uždirba? Ar lieka laiko poilsiui?

Atsakymai ir stebino, ir kėlė susirūpinimą, ir žavėjo, bet patvirtino akivaizdžią tiesą: „Kad būtumėte laimingi, gyvenime rinkitės tą darbą, kuris jums patiks ir bus mėgiamas, o ne tą, kuris gerai apmokamas.“

Išlydėję svečią antrokėliai dar kurį laiką dalijosi įspūdžiais ir mėgino įminti paskutiniuose žurnalisto žodžiuose slypinčią mįslę – kokią veiklą jie myli labiausiai.


  2022-04-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt