P0

Verslas

Pradėjo dirbti nauja „Klaipėdos naftos“ valdyba

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-25


Pirmadienį ketverių metų kadenciją pradėjo naujoji valstybės valdomos AB „Klaipėdos nafta“ (KN) valdyba. Joje dirbs keturi nepriklausomi nariai – energetikos, finansų ir vadybos profesionalai: Edvinas Katilius, Jūratė Lingienė, Guy Mason ir Alfonso Morriello. Tai pat prie jų prisijungs ir didžiausio akcininko – Energetikos ministerijos – deleguojamas valdybos narys.

Kadenciją baigusioje KN valdyboje nuo pat jos veiklos pradžios dirbo Mantas Bartuška, ministerijos deleguotas valdybos narys Dainius Bražiūnas ir nepriklausomas valdybos narys, ėjęs valdybos pirmininko pareigas, Giedrius Dusevičius. Taip pat šioje valdyboje, siekiant užtikrinti jos veiklos tęstinumą, dirbo ir paskirti nepriklausomi nariai, pakeitę anksčiau atsistatydinusius valdybos narius: Guy Mason (nuo 2021 m. gruodžio 1 d.), pakeitęs Ian Bradshaw, bei Edvinas Katilius (nuo 2022 m. vasario 2 d.), pakeitęs Bjarke Palsson.

„Stebėtojų tarybos vardu dėkoju darbą baigiantiems KN valdybos nariams. Jie reikšmingai prisidėjo prie šalies energetinės nepriklausomybės kūrimo, priimdami svarbius sprendimus dėl SGD ilgalaikio tiekimo projekto įgyvendinimo. Dar daugiau – būtent šios valdybos kadencijos metu KN žengė pirmuosius žingsnius į tarptautinę rinką ir tapo SGD terminalo Brazilijoje operatore. Be to, būtent šiai valdybai teko naviguoti bendrovę ir per gana sudėtingas krizes, kurias kėlė pasaulinė pandemija, geopolitinė aplinka ir karas Ukrainoje. Šios valdybos narių profesionalumas, kompetencijos ir gebėjimas reaguoti bei prisitaikyti prie vis naujų aplinkos iššūkių prisidėjo prie reikšmingos KN transformacijos. Naujajai valdybai linkiu sėkmingai tęsti pradėtą bendrovės kelionę, keliant dar ambicingesnius tikslus Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje“, – pranešime cituojamas KN Stebėtojų tarybos pirmininkas Eimantas Kiudulas.

„Pastarieji keleri metai įmonei buvo ypatingai intensyvūs, nes teko spręsti sudėtingus ir kompleksinius uždavinius tiek dėl kardinaliai pasikeitusio veiklos konteksto, tiek siekant užtikrinti nacionalinius nepriklausomybės interesus. KN darbuotojai sugebėjo operatyviai ir tinkamai mobilizuotis ir tvirtai valdyti situaciją, operatyviai ir ryžtingai reaguoti į aplinkos pokyčius rūpinantis įmonės interesais. Nuoširdžiai linkiu puoselėti šiuos gebėjimus ir pasišventimą veiklai bei rezultatams“, – teigia Giedrius Dusevičius.

Pagal KN įstatus, įmonės valdybą sudaro 5 nariai, įskaitant valdybos pirmininką, iš kurių ne mažiau kaip 3 nariai turi būti nepriklausomi. Valdybos narius 4 metams renka Stebėtojų taryba.


  2022-04-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt