P0

Regionas, Svarbu

Slengių ir Gindulių ryšius su Klaipėda sutvirtins vandentiekio ir kanalizacijos tinklai (7)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-25


Šiais metais prasidės slėginių buitinių nuotekų tinklų nuo Dangaus gatvės, Slengių kaime, iki Liepų g., Klaipėdoje, ir vandentiekio tinklų nuo Ežero g., Slengiuose, iki Liepų gatvės projektavimas bei vamzdynų tiesimo darbai.

Slengiai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Šis projektas bus vykdomas trimis etapais.

Per pirmąjį etapą turi būti parengti techniniai darbo projektai ir gauti statybą leidžiantys dokumentai. Reikės rengti du atskirus projektus – Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono teritorijose. Juos tikimasi parengti per metus.

Per antrąjį etapą būtų nutiesta ne mažiau kaip 400 m ilgio vandentiekio ir slėginių buitinių nuotekų tinklų atkarpa iš preliminaraus 930 m bendro jų ilgio, atlikti jų hidrauliniai bandymai, parengtos išpildomosios geodezinės nuotraukos. Šiuos darbus norima atlikti per 14 mėnesių.

Per trečiąjį etapą turi būti nutiesti likusieji 350 metrų slėginių buitinių nuotekų tinklų ir 530 metrų vandentiekio tinklų. Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai privalo būti pastatyti, išbandyti, dezinfekuoti, praplauti, parengtos ir suderintos išpildomosios geodezinės nuotraukos, parengtos kadastrinių matavimų bylos. 

AB „Klaipėdos vanduo”, kuri tiekia vandenį ir teikia kanalizacijos paslaugas tiek mieste, tiek rajone, siekia, kad šio etapo darbai būtų atlikti ne vėliau kaip per 17 mėnesių nuo sutarties su rangovu, kurio paieškos konkursą jau paskelbė, įsigaliojimo.

Slengių bendruomenė ilgą laiką siekė, kad jų gyvenamoji vietovė būtų prijungta prie Klaipėdos miesto. Pagal to laiko įstatymus ji buvo surinkusi kvalifikuotą daugumą gyventojų parašų.

Tačiau Seimas netenkino slengiškių lūkesčių. Ir net pakeitė teisės aktus, kad tokių precedentų daugiau nebūtų.


  2022-04-25

  7 komentarai “Slengių ir Gindulių ryšius su Klaipėda sutvirtins vandentiekio ir kanalizacijos tinklai”

  1. AvatarKlaipėdskas (IP: 86.38.152.202)

   KANALIZACIJA – štai kas sutvirtins klp daugiabučių gyventojus su priemiesčių “individualistais”. Kaip aš anksčiau nesuprantau! Tautos jėga – vienybėje!

  2. AvatarKas čia per pievos prirašytos ??? (IP: 88.119.41.104)

   Ginduliai jau 5 metus gyvena prijungti vandentiekiu prie ” Klaipedos Vandenu” ..!!!!

  3. Avatarvigilijus (IP: 78.57.230.109)

   Geriau vėliau nei niekada. Daugiatūkstantiniai naujakurių kvartalai dešimtmečiais naudojosi indvidualiais buitinių nuotėkų valymo įrenginiais. Po teisybei reikėtų pripažinti , kad absoliuti dauguma šių valymo įrenginių niekada nieko nevalė. Nebuvo ir nėra jokios tvarkos kas ir kaip kontroliuoja nuotėkų išvalimo kokybę, todėl visas tas “gėris”, realiai tik prakoštas, buvo išleidžiamas į Smiltelės upelį ir juo patekdavo į Kuršių marias ir mūsų paplūdimius papuoštus Mėlynomis Vėliavėlėmis.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.45.63)

    Gal jūs geriau nerasykite jo nesuprantate.

  4. AvatarGerai (IP: 88.118.160.21)

   kad Lietuvos žemėje bus švariau. Gaila, kad straipsnyje nieko nekalbama apie tai ar miesto tinklai ir ypač valymo įrenginiai “patemps” tas papildomas nuotekų apkrovas? Kodėl tie papildomi kiekiai bus pumpuojami tiesiai į miesto centrą ir vėliau stumiami tolyn per visą miestą? Nemažiau svarbi ir rajono būsimų abonentų tarifų dedamoji. Kaip ten bebuvę, bet miestas leidžia prisijungti prie savų tinklų. Ar tokius politinius sprendimus tradiciškai dengs miesto gyventojai? Kol kas panašu, kad tikslas tik “Klaipėdos vandenys” galėtų įsisavinti EU lėšas ir turėti dar daugiau abonentų.

   • AvatarPuciu (IP: 88.118.3.160)

    Aha tai ir taip dauguma yra jau abonentai tai nebeverk.

   • AvatarLogika (IP: 78.57.231.203)

    “Gerai”
    Įdomu ar ponas-ponia suvokiate ka rašote,ar rašote,kad nėra nuotaikos gyvenime ir bendrai nieko apie tai nesuprantate.
    Nubaus dievas viena diena, tuščias smegenėles.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt