P0

Jūros istorijos

Plėšrūs ir pavojingi taip pat gali patekti į bėdą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-26


Didysis baltasis ryklys tarp visų ryklių yra rekordininkas pagal užpultus žmones. Šie rykliai ne kartą yra kėlę panikos bangas banglentininkų pamėgtose Australijos pakrantėse – atakuodami net ir sekliuose vandenyse, kartais taip arti kranto, kad užpuolimą matydavo esantieji krante. Apie jį ir  kitus plėšrūnus Lietuvos jūrų muziejus kartu su Profesoriumi Gustavu (įkūnijo Audrius Rakauskas) ir pasakoja dar viename reportaže.

Baltojo ryklio burnoje rikiuojasi kelios eilės aštrių dantų. Sučiupęs grobį ryklys jį stipriai krato į šonus taip apkvaitindamas ir tuo pat metu tarsi pjūklu dantimis pjaudamas kūną. Paprastai šie rykliai medžioja ruonius, jūrų liūtus, delfinus, minta banginių dvėsena. Dideli baltieji rykliai dažnai linkę ryti nesuvirškinamus dalykus (pvz., įvairias šiukšles, plaukiojančias vandenyje, plūdurus, banglentes). Juos pačius kartais sugauna už juos gerokai didesni banginiai žudikai.

Tikriausiai daugelis žino megalodoną, tai prieš 20 milijonų metų vandenynuose gyvenęs artimas baltojo ryklio giminaitis. Mokslininkai sako, kad megalodonai galėjo būti 15-18 metrų ilgio ir iki 25 tonų svorio. Palyginimui – didysis baltasis ryklys yra 6 metrų ilgio ir apie 2,2 tonų svorio.

Didžiausias pavojus baltiesiems rykliams yra žmogus – jie miršta įsipainioję į tinklus, gaudomi sportinės žvejybos entuziastų.


  2022-04-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt