P0

Svarbu, Sveikata

Prasidės Klaipėdos ligoninių reorganizacija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-27


Trečiadienį Vyriausybė be jokių klausimų ir diskusijų vienbalsiai priėmė sprendimą, kuriuo sutiko perimti trijų gydymo įstaigų turtą ir leido jas sujungti į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Pagal priimtą nutarimą, iš uostamiesčio savivaldybės perimtos dabar veikiančios Klaipėdos universitetinės ligoninės turtas ir pareigos, duotas sutikimas minėtą ligoninę, Palangos reabilitacijos ligoninę ir Klaipėdos jūrininkų ligoninę reorganizuoti sujungimo būdu į vieną juridinį asmenį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip pat Vyriausybė leido į minėtų trijų ligoninių dalininkus iki reorganizavimo proceso pradžios priimti Klaipėdos universitetą.

Po reorganizavimo veiksiančios įstaigos dalininkais bus valstybė, tai yra Sveikatos apsaugos ministerija, ir Klaipėdos universitetas.

„Šis ypatingas laimėjimas yra skiriamas visai medicinos darbuotojų bendruomenei Jūsų profesinės dienos proga! <…> Nepaisant to, kad nuo pat pradžių lūkestis buvo reorganizuoti šias įstaigas SUJUNGIMO būdu, pirmajame projekto variante buvo numatytas PRIJUNGIMO būdas. Nesusidūrusiems su reorganizavimo procesų subtilybėmis paaiškinsiu, jog SUJUNGIMAS reiškia, kad visos įstaigos procese dalyvaus lygiomis sąlygomis ir bus sukurtas naujas juridinis asmuo, vadinasi, konkurso būdu bus parenkamas ir naujas vadovas. Įstaigas reorganizuojant PRIJUNGIMO būdu, prie Klaipėdos Jūrininkų ligoninės būtų prijungtos kitos dvi įstaigos ir šiam dariniui būtų likęs vadovauti apie 30 metų pareigas einantis šios įstaigos vadovas. <…> Ankstyvas Klaipėdos universiteto tapimas dalininku ir įsiliejimas į visą reorganizavimo procesą jau proceso pradžioje svarbus pasitikėjimo aspektu, kad nebeliktų vietos manipuliacijoms apie galimybes Klaipėdos universiteto vietą užimti kitoms aukštosioms mokykloms ir visi proceso dalyviai galėtų susikoncentruoti darbams ir geriausio rezultato siekimui”, – taip šį sprendimą savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook” komentuoja vienas iš jo iniciatorių, Klaipėdoje išrinktas Seimo narys Audrius Petrošius.


  2022-04-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt