P0

Kultūra

Bibliotekoje – Amerikos skaitykla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-28


Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekoje gegužės 4 d. JAV ambasados Charge d’Affaires Tamir Waser kartu su bibliotekos direktore dr. Laura Juchnevič atidarys ketvirtąją Amerikos skaityklą Lietuvoje.

Amerikos skaityklos užsienio auditorijai skleidžia pagrindines Amerikos demokratijos vertybes, pilietinės visuomenės idėjas, įskaitant piliečių teisę laisvai gauti informaciją bei įtraukia ir palaiko atvirą tarptautinį dialogą. Šiuo metu pasaulyje yra beveik 600 JAV vyriausybės remiamų ir per institucinę partnerystę pagal skirtingus modelius veikiančių Amerikos erdvių, kurios apima Amerikos centrus, skaityklas ir dvišalius centrus. Lietuvoje veikia trys Amerikos erdvės – Vilniuje, Šiauliuose ir Visagine.

Amerikos skaityklų programos yra nemokamos ir atviros visuomenei – tai interaktyvi, technologiškai moderni kultūrinė žmonių ir idėjų susitikimo vieta. Amerikos skaityklose galima gauti informaciją apie įvairialypę JAV tautą, istoriją, kultūrą, vertybes ir užsienio politiką.

Skaityklos atidarymo proga 18 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje nemokamą koncertą surengs JAV kariuomenės Europai ir Afrikai choras. Koncerte skambės klasikiniai ir šiuolaikiniai įvairių žanrų kūriniai.

Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Europai ir Afrikai choras yra įsikūręs Sembacho bazėje Vokietijoje. Šis kolektyvas kartu su JAV kariuomenės orkestru yra pagrindinis JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje ir Afrikoje. JAV kariuomenės chorui vadovauja pirmasis leitenantas Curranas Schenckas. Choras buvo įsteigtas 1963 m., siekiant muzikiniais pasirodymais stiprinti kariškių dvasią ir plėtoti ryšius tarp amerikiečių, gyvenančių Europos šalyse ir Europos šalių partnerių. JAV kariuomenės orkestras ir choras Europai ir Afrikai kiekvienais metais surengia daugiau nei du šimtus koncertų Europoje ir Afrikoje.


  2022-04-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt