P0

Miestas, Svarbu

Elektrikai penkerius metus šluos Klaipėdos gatves (9)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-29


UAB „Gatvių apšvietimas” pasirašė 1 231 650 eurų sandorį su savo steigėja – Klaipėdos savivaldybe dėl centrinių gatvių mechanizuoto tvarkymo paslaugos penkerių metų laikotarpiui. 

Bendrovė „Gatvių apšvietimas”, kuri netrukus bus prijungta prie „Klaipėdos autobusų parko”, šluos gatves. Martyno Vainoriaus nuotr.

Paslaugų bus užsakoma esant poreikiui, kai būtina užtikrinti nepertraukiamą Klaipėdos miesto gatvių valymą ir barstymą žiemos sezono metu ir gatvių šlavimą bei laistymą vasaros sezono metu, rašoma sutartyje. Paslaugos turės būti teikiamos 5 metus.

Vasaros sezono metu (nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d.) elektrikai gatves laistys, plaus, šluos vakuuminėmis mašinomis. Jei reikės, plaus ir akmeninius grindinius. Šaltuoju laiku jų rūpestis bus sniego valymas nuo važiuojamosios gatvių dalies, užtikrinant saugų pravažiavimą, sniego valymas traktoriais nuo žvyruotų gatvės dangų, sniego pakrovimas ir išvežimas.

Į jų pareigas taip įeis gatvių laistymas druskos tirpalu, barstymas smėlio-druskos mišiniu, gatvių šlavimas, tiltų, įkalnių ir nuokalnių barstymas smėliu, dirbti parengtos technikos nuolatinis budėjimas. Visoje gatvių valymo ir/ar barstymo technikoje jie turi būti įsirengę palydovinę transporto priemonių valdymo sistemą.

Sutartyje taip pat nurodyta, kokiu intensyvus kurios miesto gatvės bus valomos. Savivaldybė pasiliko sau teisę stebėti naudojamų transporto priemonių judėjimą per palydovinę valdymo sistemą, teikti papildomus nurodymus.

Paklaustas, ar UAB „Gatvių apšvietimas” turi pakankamai technikos tokiai didelei paslaugų apimčiai atlikti, jos vadovas Vaidas Ramanauskas teigė, kad didžiąją dalį technikos bendrovė yra įsigijusi. O jeigu jos dar pritrūks – pirks arba išsinuomos.

Klaipėdos autobusų parkas, kuriam taip pat vadovauja V. Ramanauskas, ir prie kurio bus jungiamas „Gatvių apšvietimas”, nuo 2019-ųjų rudens teikia Klaipėdos miesto gatvių šlavimo paslaugas – tam naudojamos savivaldybės įsigytos keturios naujos vakuuminės gatvių valymo mašinos.


  2022-04-29

  9 komentarai “Elektrikai penkerius metus šluos Klaipėdos gatves”

  1. AvatarOho (IP: 78.57.209.60)

   Na tas prasidėjęs gatvių valymas ir barstymas parodo kokie nemokšos pradeda miestą prižiūrėti, nieko gero, o dar plius savi, tai labai nepabarsi !

  2. AvatarPlukė (IP: 90.131.36.173)

   Akivaizdu, kad vyksta gudri privatizacija, jungiant visiškai skirtingo pobūdžio įmones, visi supranta, kad niekur nebūna, kad išeinu iš darbo, bet Tavęs laukia, kol dirbi kitur savo malonumui. Sunkiai susirgus, nepraėjus nė metams, esi atleidžiamas. Išimtis tik kūdikio gimimas. Gal mūsų administracijos direktorius gimdė, kad negrįžta kelis metus į Autobusų parką? Tik niekad negirdėjau, kad nėščios ar pagimdę sėdėdamos namie sau turėtų teisę kitas stambias valdiškas įmones prisijunginėt. Tai įmanoma tik Klaipėdoje.

  3. Avatar??? (IP: 86.100.89.111)

   Ar čia apie tą patį veikėją rašoma, kurį ruošėsi pridaryti ar uždaryti, bet kažkaip viskas nutilo… O gal čia kitas žmogus?

  4. AvatarVioleta (IP: 78.62.150.85)

   Prie Švyturio Arenos netoli Klaipėdos baseino jau 2 mėn.vaikštau ir matau tą patį juodą plastikinį maišą ant važiuojamos dalies,vis norisi pakelti,bet pagalvoju,kad kažkam atimsiu duoną.Kodėl esame tokie neatsakingi?

  5. AvatarJo (IP: 88.119.136.56)

   Įdomus sprendimas, bet sako nauja šluota gerai šluoja !

  6. AvatarAnonimas (IP: 90.131.41.12)

   Būna turguje bulvių gerų nebūna, gal savivaldybė irgi galėtų pradėti prekiauti? Santechnikai tarpuose tarp darbų paprekiautų 😀 Iš îmonês konservatoriai su Ramanausku padarė nei tvorą, nei mėtą.

   • AvatarElektrikai gali (IP: 90.131.40.245)

    Svarbu, kad savi, kad milijonai nenuklystų ir liktų reikiamiems žmonėms.

  7. AvatarAnonimas (IP: 213.197.131.196)

   Kodėl nepradėtas automobilį nutempimas? Pilnas miestas su reklaminiais automobiliais , superkameauto’. Kada bus pradėtas jų nutempimas?

  8. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Nepamirštu matyto vaizdelio kai lietingą dieną KLAP valymo mašina valė kelią prie senojo turgaus. Spėkime ar Ramanausko valdomai kitai kontorai užteks tų 250K EUR druskos barstymui kai sniego nebus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt