P0

Verslas

„KEPS2030“: nueita trečdalis kelio, orientuosimės į energetikos „habą” (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-29


Į penktadienį surengtą Klaipėdos ekonomikos forumą, kurio tikslas – pristatyti išskirtinius Klaipėdos ekonominius projektus, problemas, iššūkius ir galimus jų sprendimus bei didinti  miesto žinomumą, užsiregistravo beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.

Forumo akimirka. Rolanda Barysas, Vytautas Grubliauskas ir Algis Latakas. Artūro Šulco nuotr.

Konstatuota, kad kad nuo to laiko, kai buvo pasirašyta susitarimas dėl vadinamojo Mėlynojo proveržio strategijos iki 2030 metų, nueita trečdalis kelio. Pasak mero Vytauto Grubliausko, dešimtadalis susitarime numatytų priemonių jau įgyvendinta, trys ketvirtadaliai – įgyvendinama.

Kaip svarbiausią pasiekimą meras įvardijo Klaipėdos miesto bendrojo plano parengimą. Jo nuomone, „tempas yra geras, svarbu jį išlaikyti” ir lanksčiai reaguoti į besikeičiančią situaciją pasaulyje.

Pastarąjį faktorių minėjo ir kiti pirminės diskusijos dalyviai: susisiekimo ministras Marius Skuodis, Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonės konfederacijos prezidentas, Vaidotas Šileika, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentas, Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Diskusijos dalyviai pabrėžė Klaipėdos svarbą valstybei. Be to, šiame forume nuskambėjo ir buvo aktyviai aptariama mintis, kad Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, o ir pati Klaipėda ateityje bus Lietuvos „energetikos habas”, „energetinis Visaginas”. Esą tai sąlygoja geografinė Klaipėdos padėtis ir geopolitiniai įvykiai.

Renginį veda Rolandas Barysas, „Verslo žinių“ vyr. redaktorius.

Savivaldybė už šio forumo organizavimą įsipareigojo „Verslo žinioms” sumokėti 12 tūkst. eurų.

INFORMACIJA

Klaipėda yra pasirinkusi aukštos pridėtinės vertės plėtros kryptis: stiprinti ir plėtoti jūrinę ekonomiką, bioekonomiką, pažangios pramonės ekonomiką bei kūrybinę ir paslaugų ekonomiką. 

Surengtas „KEPS2030“ forumas, pasak savivaldybės, turėtų tapti tradicine metine konferencija, kurioje pristatomi išskirtiniai Klaipėdos ekonominiai projektai, problemos, iššūkiai ir galimi jų sprendimai. 

Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją 2030 (KEPS 2030) įgyvendina 7 partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos universitetas, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


  2022-04-29

  Vienas komentaras apie “„KEPS2030“: nueita trečdalis kelio, orientuosimės į energetikos „habą””

  1. AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

   Lietuvos Respublikos bendruoju planu Klaipėda įvardinta logistikos habu. Ne miestu, tinkamu žmonėms gyventi, bet habu. Tai sakote, kad viskas vėl keičiasi – dabar jau energetikos habas… Vėl visos šalies elektrifikacija ir dar kažkas ten pikantiško – kažkur girdėta jau 🙂 Reiktų LR BP perrašyti, kad nuo šiol visi kabeliai ir vandeniolio bačkos – viskas tik į habą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt