P0

Koronavirusas, Svarbu

Paskutinę ekstremalios situacijos dieną Klaipėdoje COVID-19 nusinešė gyvybę (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-01


Nuo sekmadienio šalyje atšaukiama ekstremalioji situacija. Tai reiškia, kad kaukės ar respiratoriai viešajame transporte, gydymo, slaugos ir globos įstaigose tampa tik rekomenduojamos, tačiau stacionarinėse gydymo įstaigose pacientus lankyti bus galima tik dėvint nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Jų galės nedėvėti tik negalią turintys asmenys, kurie negali to daryti ar kaukių dėvėjimas galėtų pakenkti jų sveikatos būklei.

Net ir gavus teigiamą koronaviruso testą izoliacija nebebus privaloma, o dėl gydymo plano spręs šeimos gydytojas. Testavimas bus atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, dėl to spręs šeimos gydytojai, testuojami bus simptominiai asmenys. Vakcinacijai bus galima registruotis per e.sveikatą, koronastop tinklapį.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, daugiau nei 81 proc. Lietuvos gyventojų jau yra persirgę arba pasiskiepiję nuo COVID-19.

Valstybės lygio ekstremalioji padėtis dėl koronaviruso grėsmės buvo paskelbta 2020-ųjų vasario 26 d.

Statistikos departamentas skelbia, kad balandžio 30-ąją, paskutinę ekstremalios situacijos dieną, Lietuvoje buvo patvirtinti 226 COVID-19 atvejai.  Klaipėdoje patvirtina 10 susirgimų. Patikslintais duomenimis, penktadienį tokia diagnozė buvo patvirtina 23, ketvirtadienį – 43, trečiadienį – 25, antradienį – 53, pirmadienį – 28 klaipėdiečiams. 

Per savaitę naujų atvejų šalyje sumažėjo 27,2 proc., o Klaipėdoje – 19,6 proc.

Pagal ligos atvejų skaičių, per 14 dienų tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Klaipėda išlieka 17-oje vietoje nuo galo tarp visų savivaldybių. Šis rodiklis uostamiestyje sumažėjo nuo 297,2 iki 289,2 atvejo, šalyje – nuo 338,5 iki 323 atvejų. Blogiausioje situacijoje tebėra Druskininkai, o geriausiai toliau laikosi Rietavo savivaldybė.

Šalyje mirčių statistiką papildė keturiomis gyvybėmis. Iš viso šalyje aukų skaičius jau siekia 9098. Klaipėdoje iš viso nuo COVID-19 iki šiol yra mirę 409 klaipėdiečiai – antrą parą iš eilės viena mirtis vėl fiksuota uostamiestyje.

Šiuo metu šalyje dar serga 10 788 žmonės, pasveikusiųjų jau yra 1 024 106, iš jų Klaipėdoje – 71 344: per parą pasveiko 33 klaipėdiečiai. Uostamiestyje sergančiųjų sumažėjo iki 506.

Praėjusią parą šalyje vakcinuoti 56 gyventojai, iš jų pirmą kartą šeši, antrą – 16, trečią – 34. Klaipėdoje skiepijosi tik vienas žmogus – jis gavo pirmąją vakcinos dozę. 


  2022-05-01

  Vienas komentaras apie “Paskutinę ekstremalios situacijos dieną Klaipėdoje COVID-19 nusinešė gyvybę”

  1. AvatarAnonimas (IP: 84.15.187.117)

   Kiek ištyrė ėminių per vakar dieną ištirta

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt