Aplinkosauga, Svarbu

„Grigeo Klaipėda” vadovui versija apie nesutampančias taršą ir žalą nepadėjo (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-05-03


Klaipėdos apylinkės teismas atmetė bendrovės „Grigeo Klaipėda” vadovo Tomo Eikino skundą dėl tos dalies Aplinkos apsaugos departamento (AAD) surašyto nutarimo, kuria konstatuojama, kad pernai liepą neteisėtai išleidus gamybinį vandenį su toksiškais elementais į Kuršių marias, šiam vandens telkiniui buvo padaryta žala.

Pirmos instancijos teismas konstatavo, kad Tomas Eikinas pagrįstai nubaustas 600 eurų dydžio bauda. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, kad T. Eikinui teismo posėdyje atstovavusi advokatė Dovilė Murauskienė aiškino, jog bendrovė ir jos vadovas neginčija, neneigia ir neskundžia faktinių aplinkybių dėl pernai liepos 20-osios naktį įvykusio incidento, kurį esą lėmė „netyčiniai, neatsargūs bendrovės veiksmai” ir į marias per beveik 12 valandų ištekėjo apie 18,6 kub. m gamybinio vandens. Nesutinkama tik su nutarimo dalimi, kurioje konstatuojama, jog taip buvo padaryta žala Kuršių marioms.

Anot advokatės, jos klientui „žalos požymis inkriminuotas perteklinai”, nes pats žalos faktas Kuršių marioms esą nėra nustatytas.

„Tarša nebūtinai yra žala. Ji turi būti nustatoma moksliniais tyrimais, ką padarė Aplinkos apsaugos agentūra. Vien tarša nereiškia, kad pasikeitė kokybiškai ar kiekybiškai gamtos elementas. Aplinkos apsaugos departamentas bando gudrauti. Bendrovės atžvilgiu vyksta atskiras procesas, ten ir galima kelti tokį klausimą dėl žalos”, – dėstė D. Murauskienė.

T. Eikinui už konstatuotus pažeidimus AAD buvo paskyręs 600 eurų baudą.

Bylą išnagrinėjusi apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Violeta Olcvikienė, konstatavo, kad vertinant į marias išleistų nuotekų toksiškumą ir konstatuojant aplinkai padarytos žalos faktą buvo vadovaujamasi aplinkos ministro įsakymu patvirtintais metodikos principais. Tad, anot teismo, yra įrodyta, kad T. Eikinas padarė tokį nusižengimą.

AAD nutarimą administracinio nusižengimo byloje teismas paliko nepakeistą. Tokia nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.


  2022-05-03

  2 komentarai “„Grigeo Klaipėda” vadovui versija apie nesutampančias taršą ir žalą nepadėjo”

  1. AvatarAnti grigeo (IP: 86.100.9.235)

   Smirdanti tiksinti bomba tas grigeo fabrikas. Nesuprantu, ar jie neužuodžia tos smarvės…

  2. AvatarKarolis (IP: 86.100.23.52)

   Nenatūralus aplinkos pasikeitimas vedantis į galimus neigiamus pokyčius yra tarša, kuri sąlyginai skirstoma pagal taršos dydžius. Ir gėda advokatei D.Murauskienei to nežinoti. Pagal jos mąstymą, kuo didesnis vandens telkinys, tuo mažesnė bus tarša? “Sveikinu”

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt