P0

Jūros istorijos

Latimerijos – gyvosios iškasenos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-03


„Naktinės plėšrūnės latimerijos giliuose vandenyse išauga iki 2 metrų ilgio ir 100 kilogramų svorio. Dėl pelekų gausos latimerijos yra labai manevringos. Nors įprastai jos tiesiog tingiai atsiduoda povandeninių srovių malonei, tačiau panorėjusios galėtų būti akrobatinio plaukiojimo čempionėmis. Nuo kitų žuvų latimerijas skiria ne tik sandaros ypatybės ir garbingas rūšies amžius – latimerijos veda gyvus pilnai susiformavusius vaikus. Tai – labai reta žuvis ir dažnai vadinama gyvąja iškasena”, – pasakoja Profesorius Gustavas (įkūnijo Audrius Rakauskas) ir pasakoja dar viename vaizdo siužete, kurį parengė Lietuvos jūrų muziejus.

Latimerijos – vienintelė šiuo metu gyvenančių riešapelekių žuvų gentis. Iki 1938 m. riešapelekės buvo žinomos tik iš fosilijų ir laikytos išnykusiomis, dinozaurų laikus menančiomis žuvimis. Ji pavadinta M. Kortene Latimer – pirmosios zoologės, pamačiusios „gyvąją iškaseną“ tralų tinkluose, garbei.


  2022-05-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt