P0

Miestas

Klaipėda planuoja šilumos gamybos ir tiekimo raidą (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-18


Siekdama konkretizuoti Klaipėdos miesto bendrojo plano sprendinius, reglamentuoti aprūpinimo šiluma būdus ir naudotinas kuro bei energijos rūšis šilumos gamybai savivaldybė perka šilumos ūkio specialiojo plano rengimo paslaugas.

Norima suderinti valstybės, savivaldybės, energetikos įmonių, fizinių ir juridinių asmenų ar jų grupių interesus aprūpinant vartotojus šiluma ir energijos ištekliais šilumos gamybai. O taip pat –  numatyti preliminarią investicijų apimtį, finansavimo poreikį ir finansavimo šaltinius šilumos ūkio plėtrai ir modernizavimui.

Projektuotojai turi numatyti Klaipėdos miesto šilumos ūkio inžinerinę infrastruktūrą, jos plėtrai reikalingas teritorijas, nustatyti šilumos perdavimo tinklų apsaugos zonas. Esant poreikiui – numatyti motyvuotai pagrįstas konkrečias vietas ir plotus žemei visuomenės poreikiams paimti, numatyti šilumos ūkio inžinerinei infrastruktūrai funkcionuoti reikalingus servitutus.

Savivaldybė norėtų, kad toks planas būtų parengtas per metus, tačiau neatmeta galimybės šį terminą ir pratęsti. Panašaus pobūdžio dokumentą – Energijos rūšies pasirinkimo ir naudojimo šildymui Klaipėdos mieste specialųjį planą – savivaldybės taryba buvo patvirtinusi 2001 metais. 


  2022-05-18

  Vienas komentaras apie “Klaipėda planuoja šilumos gamybos ir tiekimo raidą”

  1. Avatar2 pastebėjimai (IP: 83.176.248.9)

   20 metų to plano nereikėjo ir niekam jo netrūko. Kam jo reikia dabar?
   Ir be plano aišku: dujomis šildytis per brangu. Individualūs namai jau renkasi geoterminį, o daugiabučiai – centralizuotą šildymą. Ką čia dar planuoti, kai rinka viską sustatė į savo vietas 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt