P0

Svarbu, Verslas

„Akropolio” priestatui klaipėdiečiai pretenzijų neturėjo (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-05-20


Ketvirtadienio pavakare vykęs nuotolinis prekybos paskirties pastato Taikos pr. 61 projektinių pasiūlymų viešas pristatymas neužtruko.

Pristatymo vedėjas Sigitas Barkauskas informavo, jog iki susitikimo nebuvo gauta jokių pasiūlymų bei klausimų dėl naujojo „Akropolio” priestato, jų nesulaukta ir po vos 15 minučių trukusio pristatymo.

„Numatomas akcentuotas įėjimas, išvystoma žalia zona su medžiais, suoleliais poilsiui, su apšvietimu”, – sakė R. Čimkus. Projektuotojų vizualizacija.

Architektas Maksimas Zacharovas iš esmės pakartojo tai, kas yra numatyta projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos vos prieš pora savaičių jau buvo pagarsinusi „Atvira Klaipėda”.

Nauja architekto pranešime buvo nebent tai, jog šalia naujojo nuomininko pastato tarp suplanuotų 243 naujų vietų automobiliams, 6 vietos bus skirtos žmonėms su negalia, 23 vietos numatytos elektromobiliams bei 20 vietų – dviračiams.

Tuo metu jo kolega Rytis Čimkus atkreipė dėmesį į naująjį būsimą prekybos pastato įėjimą bei želdinius.

„Numatomas akcentuotas įėjimas, išvystoma žalia zona, išplečiama su medžiais, suoleliais poilsiui, su apšvietimu”, – sakė jis, pridūręs, jos bus išplėsta ir centrinio įėjimo žalioji zona.

Be to, žadama pasodinti naujų medžių ties Kauno gatve, mat naujasis priestatas bus arčiau gatvės.

„Su želdynais yra taip, kad akcentuojam įėjimus, pasitinkam klientus ir vedam juos žalia zona, kuri yra šiek tiek atribota nuo parkavimo, nuo automobilių, su apšvietimu, toks jaukus, gražus, žalias pasitikimas”, – sakė R. Čimkus.

Tuo metu įvažiavimai į teritoriją liks tie patys aštuoni, kaip kad ir yra dabar.

„Rėmėmės bendra esamo pastato kompozicija, pačią išraišką ir tūrius komponavome taip, kad kontekste atrodytų bendras, nes vis tiek yra bendras vienetas tiek medžiagų prasme, tiek akcentų prasme”, – apie tai, jog naujojo pastato architektūra bus priderinta prie jau esamos, kalbėjo pranešėjas.

Jo teigimu, naujovė jame bus tik stiklinė virtina, „kaip akcentas, šviečiantis iš toli”.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Sudaroma galimybė tam nuomininkui sukurti tą vaizdą, pritraukti klientą ir turėti tokią gyvą vitriną, kuri būtų matoma iš toli, akcentuojama graži, gyva kompozicija viduje”, – sakė architektas, pridūręs, jog „projektuojant žiūrima į bendrą urbanistinį kontekstą”.

Akcentuojama stiklinė vitrina, kuri bus matoma iš toli. Projektuotojų vizualizacija.

INFORMACIJA

3527,84 m² ploto vieno aukšto pastatas iškils šiaurinėje dabartinio „Akropolio” pusėje palei Kauno gatvę, priešais senąjį pastatą. Jame numatyta prekybos salė, techninės, buitinės ir administracinės patalpos vienam nuomininkui, turinčiam atskirą koncepciją.

Pastato sienos projektuojamos iš daugiasluoksnių panelių, fasadams numatoma rūdinto plieno apdaila, esamos stoginės fasado cinkuotos skardos tinklelis keičiamas į rūdinto plieno lameles. Pastato stogas sudalintas vienodais šlaitais. Stogas bus padengtas cinkuotos skardos lankstinias.

Pastato statytojas – UAB „Taikos Turtas”, projektuotojas – bendrovė „2L Architects“. Abi bendrovės įsikūrusios Vilniuje.


  2022-05-20

  3 komentarai “„Akropolio” priestatui klaipėdiečiai pretenzijų neturėjo”

  1. AvatarPersiladas (IP: 86.100.67.221)

   Tai cia naujas pastatas stovėjimo vietu saskaita?

  2. AvatarTomas (IP: 78.56.151.114)

   Gaila, Klaipėdos, viskas ant dežučių ir gamyklų, jau apie uosta, net nekalbu.

  3. Avatarklp (IP: 88.119.136.56)

   Puikus projektas, mums labai trūksta Akropolių, mes labai saugome senamiestį, lai visi keliasi į Akropolius !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt