P0

Uostas ir jūra

Uosto plėtra – pietų kryptimi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-23


Šiuo metu Klaipėdos uoste įgyvendinami ir planuojami didelės apimties investiciniai projektai, kurie, pasak Uosto direkcijos pranešimo, turės reikšmingą poveikį stiprinant uosto konkurencingumą bei sudarys galimybes saugiai įplaukti didelių parametrų laivams. Šie ir kiti projektai, jų eiga pirmadienį buvo pristatyti Klaipėdos jūrų uosto tarybai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu vykdoma uosto bangolaužių rekonstrukcija, netrukus, tikimasi, bus pasirašytos uosto vidinės akvatorijos gilinimo iki 15,5 m ir išorinio laivybos kanalo gilinimo iki 16 m sutartys.

„Mūsų strateginiai planai bei investiciniai projektai yra nukreipti į ilgalaikę perspektyvą ir veiklos prioritetas išlieka vystyti ir plėtoti rinkos poreikius atitinkančią uosto infrastruktūrą, orientuotą į uosto pralaidumo ir laivybos saugumo didinimą. Nepaisant sudėtingo ir įtempto laikotarpio, turime nesustoti ir vystyti infrastruktūrą, didinsiančią uosto konkurencingumą. Tai galime užtikrinti įgyvendindami bendrus uosto investicinius projektus. Turime būti pasiruošę, patrauklūs ir lankstūs, siekdami pritraukti naujas rinkas bei naujus krovinių srautus“, – pabrėžia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Pagal uosto bendrąjį planą viena iš Klaipėdos uosto plėtros krypčių – pietinė uosto dalis. Konkursą laimėjusi tarptautinė kompanija „Moffatt&Nichol“ yra parengusi pietinės uosto dalies išvystymo projektinių pasiūlymų alternatyvas. Šiuo metu parengtos trys alternatyvos yra vertinamos navigaciniu požiūriu. Vėliau bus atliekamas pietinės dalies poveikio aplinkai vertinimas. Šioje uosto dalyje ateityje bus formuojama apie 70 ha ploto teritorija.

Klaipėdos uosto tarybos nariams taip pat pristatytas klausimas dėl Nemuno gatvės, kurios dalis išlieka vidine uosto gatve, jungties.

Uostamiesčio savivaldybės atstovai pristatė Baltijos prospekto sankryžos rekonstrukcijos-statybos projekto įgyvendinimo eigą.


  2022-05-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt