Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-05-26 |
Klaipėdiečių kino bičiulių klubas „8 ½”, baigdamas sezoną Klaipėdos kultūros fabrike ir su kino mylėtojais atsisveikindamas iki rudens, trečiadienio vakare pademonstravo dokumentinę juostą „Anikė. Meilės istorija“.
Režisierės Inesos Kurklietytės filmas, jautriai pasakojantis Simono Dacho ir jo apdainuotos Taravos Anikės meilės bei jai skirtos skulptūros Klaipėdoje atsiradimo istoriją, buvo rodomas jau antrą kartą, tad į jo peržiūrą šįkart susirinko mažesnis nei įprastai ištikimiausių kino mėgėjų būrelis.
Tačiau tarp jų buvo ir senamiestyje gyvenanti klaipėdietė, kuri teigė filmą žiūrėjusi net trečią kartą ir kaskart jame atrandanti vis naujų dalykų.
Tuo metu pirmą kartą filmą peržiūrėjęs ir jo kūrėjus konsultavęs istorikas Vasilijus Safronovas prisipažino, jog jam labiausiai įsiminė dokumentiniai Kęstučio Meškio kadrai, įvairiu laikotarpiu užfiksavę Teatro aikštėje prie Anikės paminklo vykusius renginius.
Savo ruožtu filmo idėjos autorius ir prodiuseris K. Meškys teigė, jog bene sunkiausias darbas ir buvo atrinkti nuo pat paminklo atkūrimo 1989 m. Klaipėdoje filmuotus kadrus, kurių bendra trukmė – per 60 valandų.
Kartu jis sakė, jog be Klaipėdos legenda tapusios meilės istorijos, kuri su S. Dachui ir Anikei skirta skulptūra „padėjo klaipėdiečiams susigrąžinti savo tapatybę”, filmo kūrėjai turėjo ir tikslą parodyti uostamiesčio gyventojų meilę savo miestui.
Kaip jiems tai pavyko, netrukus galės įvertinti ne tik filmo nespėję pažiūrėti klaipėdiečiai, bet ir visos Lietuvos gyventojai – Klaipėdos jubiliejiniam gimtadieniui skirtą dokumentinę juostą „Anikė. Meilės istorija“ yra pažadėjusi parodyti LRT.
Parašykite komentarą