P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Niekas nedrįso vertinti uosto pietinės dalies plėtros poveikio aplinkai (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-26


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pranešė, kad jos paskelbtas viešasis uosto pietinės dalies plėtros poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitos parengimo pirkimas nutrauktas. Priežastis įvardyta aptakiai: „negauta jokių pasiūlymų ar paraiškų arba jos buvo atmestos”.

Po kelių dienų direkcija paskelbė šį tarptautinį pirkimą iš naujo. Ataskaitos parengimui numatoma 570 dienų. 

Parengta PAV ataskaita turės būti pristatyta Uosto direkcijos techninės tarybos posėdyje ir, gavus jos pritarimą, bus viešinama. Siekiamybė – „atsakingos institucijos sprendimas, kad planuojama ūkinė veikla leistina” . Kaip ir tvirtinant KVJUD parengtą bendrąjį planą, jo PAV, miesto bendruomenės ir jai atstovaujančios savivaldybės tarybos vaidmuo – minimalus: galės teikti tik pastabas ar pasiūlymus.

Rengiant šią ataskaitą turi būti parengtos trys pagrindinės planuojamos ūkinės veiklos alternatyvos bei jų įgyvendinimo etapai, informacija apie saugomos teritorijas, kultūros vertybes, teritorijų planavimo dokumentus ir kt. 

Taip pat turi būti  numatytas galimas statybų poveikis įvairiems aplinkos komponentams. Privaloma numatyti poveikį aplinkai mažinančias, gamtosaugines ir kompensacinės priemones.

PAV rengėjai turės atlikti dugno apžvalgos tyrimus, nuskendusių ir pavojingų objektų paiešką, dugno buveinių, kranto ir povandeninio šlaito reljefo tyrimus.

2019 metų pabaigoje nepaisant savivaldybės ir miesto bendruomenių nepritarimo, Vyriausybė patvirtino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrąjį planą, numatant maksimalią uosto plėtrą ir pietų, ir Melnragės kryptimi.


  2022-05-26

  Vienas komentaras apie “Niekas nedrįso vertinti uosto pietinės dalies plėtros poveikio aplinkai”

  1. AvatarMatyt (IP: 88.119.136.56)

   Pinigų tikriausiai mažai tam darbui nusimatė, todėl niekas ir neteikia pasiūlymų…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt