Verslas

Didesnėmis pajamomis galinti pasigirti „Klaipėdos nafta” krovė ir lietuvišką žalią naftą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-27


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta” pranešė, kad jos pirmo ketvirčio pardavimo pajamos siekia 17,1 mln. Eur – 14,5% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Reguliuojamos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) veiklos pardavimo pajamos sudaro 10,2 mln. Eur ir yra 1,3 mln. Eur arba 14,3% didesnės lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu (8,9 mln. Eur). Pajamos iš komercinės SGD veiklos yra 1,3 mln. Eur ir yra 100 tūkst.. Eur mažesnės lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Šias pajamas sudaro verslo vystymo projektai, įskaitant SGD terminalo operavimą Açu uoste Brazilijoje, ir SGD paskirstymo stoties Klaipėdoje veikla.

Naftos terminalų pajamos (6,4 mln. Eur) yra milijonu Eur didesnės lyginant su tuo pačiu 2021 m. laikotarpiu. Anot bendrovės, teigiamos įtakos naftos produktų krovos apimtims Klaipėdos naftos terminale turėjo įtemptas regioninis ir pasaulinis naftos produktų paklausos ir pasiūlos balansas, naftos produktų kainų augimas bei Europos naftos perdirbimo įmonių produkcijos paklausos didėjimas. Naftos produktų saugojimo paslaugų paklausa 2022 m. I ketvirtį išliko maža dėl besitęsiančių neigiamų ateities sandorių kainų tendencijų (angl. backwardation), kurias stiprino mažėjantis naftos produktų atsargų, ypač dyzelino, regione lygis. Tačiau intensyvėjo etanolio, bitumo bei naftos chemijos produktų krova. Naftos produktų krovos diversifikaciją didino naujo produkto – lietuviškos kilmės žalios naftos – krova. I ketvirtį sukaupta ir pakrauta į laivą pirmoji šio krovinio partija.


  2022-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt