P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos laivų parade dalyvavę uosto laivai – tarp ryškiausių dalyvių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-27


Penki Uosto direkcijai priklausantys laivai savaitgalį žibėjo vasaros sutiktuvių šventėje ant vandens. Laivai „Lotas“, „Naras“ ir kateriai „Smiltė“, „Dangė“, „Mingė“, ant kranto susirinkusiems laivų parado dalyviams dovanoję triukšmingą ir spalvingą šventę, sulaukė ir apdovanojimų, o Uosto direkcijos komanda, renginio metu irklavusi vikingų laivų varžytuvėse, užėmė trečią vietą.

Laivas „Naras“. Evaldo Jankausko nuotr.

Uosto direkcijai priklausantys locmaniniai kateriai „Smiltė“, „Dangė“, „Mingė“ Klaipėdos laivų parade dalyvavo pirmąkart. Jie savo darnumu ir bendryste, taip glaudžiai plaukdami laivų parade, sužavėjo renginio organizatorius.

Locmaniniai kateriai –  pirmieji, pasitinkantys į Klaipėdos uostą atplaukiančius laivus, ir paskutiniai, juos išlydintys. Daugiau kaip 6 su puse tūkstančio laivų – tiek į Klaipėdos uostą kasmet atplaukia sausakrūvių, tanklaivių, keltų, mažųjų ir kitų laivų. Daugumą jų pro uosto vartus lydi locmaniniai kateriai.

Oranžine spalva išsiskiriantys kateriai, nuolat zujantys uosto akvatorija, plukdo locmanus, kurie, net ir siautėjant vėjui ar bangoms, iš katerio kopėtėlėmis perlipa į laivą. Locmanai padeda laivo kapitonui saugiai įvesti laivą į uostą arba išvesti iš jo. Vidutiniškai per dieną į Klaipėdos uostą įvedami ir iš jo išvedami maždaug 25 laivai.

Vakariniame laivų parade su itin energingu Uosto direkcijos kolektyvu plaukęs hidrografinis laivas „Lotas“ įvertintas už garsą, emociją ir skleidžiamą nuotaiką.

Uosto direkcijai priklausantis laivas „Lotas“ – modernus, uosto gyliams matuoti skirtas laivas. Jame įdiegta įranga realiu laiku atvaizduoja dugno reljefą trimatėje erdvėje, fiksuoja laivybos kanale esančias povandenines kliūtis. Kita, ne ką mažiau svarbi užduotis, patikėta Uosto direkcijos laivui „Lotas“ – navigacinių uosto įrenginių, kurie vadinami bujomis, priežiūra. Buja – tai didelė metalinė plūdė, kuri žymi laivybos kanalo ribas, perspėja apie galimas kliūtis. „Lotas“ atsakingas už tai, kad visos uosto laivybos kanale esančios bujos būtų tvarkingos, o jei jų inkarai ar grandinės pažeistos, „Lotas“ skuba jas pristatyti remontui.

Pirmą kartą Klaipėdos laivų parade dieną surengtose vikingų valčių varžybose dalyvavo ir Uosto direkcijos komanda. Nors diena oro sąlygomis nedžiugino: pliaupė lietus, o temperatūros stulpeliai šilumos taip pat šykštėjo, irkluotojai nepasidavė ir užėmė garbingą brozinę vietą.

Pirmą kartą Klaipėdos laivų parade dieną surengtose vikingų valčių varžybose dalyvavo ir Uosto direkcijos komanda. Palmiros Mart nuotr.


  2022-05-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt