P0

Koronavirusas

COVID-19: vos 12 naujų atvejų, prasideda skiepijimas ketvirtąja doze

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-30


Sekmadienį šalyje patvirtinta vos 12 naujų susirgimų koronavirusu, skelbia Statistikos departamentas. Klaipėdoje tokios diagnozė nebuvo nustatyta niekam.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze nuo pirmadienio gali pasiskiepyti visi pilnamečiai gyventojai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais. Anelės Vainoriūrės nuotr.

Per savaitę naujų atvejų šalyje sumažėjo 14,5 proc., Klaipėdoje – 42,6 proc.

Atvejų rodiklis, skaičiuojamas per 14 dienų periodą 100 tūkst. gyventojų, uostamiestyje sumažėjo nuo 49,6 iki 48,3 atvejo. Uostamiestis pagal šį rodiklį išlieka 42-oje vietoje tarp visų savivaldybių. Šalyje šis rodiklis sumažėjo nuo 60,3 atvejo iki 59,8. Blogiausia padėtis ir toliau yra Neringos savivaldybėje, geriausia – Šalčininkų rajone.

Per parą dėl COVID-19 į ligonines nebuvo naujai paguldyta nė vieno žmogaus. Iš viso dabar tokių gydoma 78, iš jų 9 – reanimacijos skyriuose.

Sekmadienį nuo COVID-19 mirė vienas nepasiskiepijęs 70-79 amžiaus žmogus ir pridėjus dar vieną iš anksčiau, šalyje jau yra 9144 tokios netektys. Klaipėdoje jau ilgą laiką šis rodiklis nesikeičia – 411.

Šiuo metu šalyje dar serga 1733 gyventojai, pasveiko 1 036 079, iš jų Klaipėdoje – 71 852: per parą pasveikusiųjų čia nebuvo.

Sekmadienį Lietuvoje paskiepyta 15 gyventojų, iš jų trys – Klaipėdoje.

Ragina skiepytis turinčius silpną imunitetą

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze nuo pirmadienio gali pasiskiepyti visi pilnamečiai gyventojai, sergantys lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais.

Pakartotinai pasiskiepyti minėtiesiems gyventojams rekomenduojama praėjus 90 dienų po sustiprinančiosios vakcinos dozės, dėl to reikėtų kreiptis į gydantį gydytoją. Skiepijant ketvirtą kartą (kam sustiprinančioji dozė buvo antroji – trečią kartą), gali būti skiriama įprasta „Comirnaty“ vakcinos dozė arba pusė „Spikevax“ vakcinos dozės (0,25 ml).

Kitų gyventojų grupių vakcinaciją nuo COVID-19 ligos planuojama pradėti artėjant rudeniui. Įvertinus sukauptus duomenis ir atliktus tyrimus, bus nustatytos gyventojų grupės, kurioms bus rekomenduojama pasiskiepyti. Planuojama, kad skiepytis bus kviečiami vyresnio amžiaus gyventojai ir kiti didžiausios rizikos asmenys.


  2022-05-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt