P0

Svarbu

Bičiuliai, ką daryti su Jūsų pinigais? (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-06-01


Bičiuliai, šiandien kreipiuosi į tuos, kurie balandį atsiliepėte į mano ir kolegės Agnės Bukartaitės prašymą sukurti laikiną darbo vietą į Klaipėdą nuo karo Ukrainoje su mažamete dukra pasitraukusiai žurnalistei Darijai Rastorgujeva-Kucenko.

Per savaitę ar šiek tiek ilgiau Jūs visi šiam tikslui pervedėte 4080 eurų. Su Darija buvome sutarę, kad tai bus jos alga (įskaitant mokesčius) penkeriems mėnesiams. Per pirmąjį iš jų Darija parengė beveik trisdešimt publikacijų rusų ir ukrainiečių kalbomis (dalį jų išvertėme ir į lietuvių kalbą) ir gegužę jai išmokėjome pirmąjį autorinį 816 eurų (neatskaičius mokesčių) atlyginimą.

Visgi Darija, matydama, kaip blogėja padėtis Rytinėje Ukrainoje, kaip buvo užimtas ir jos gimtasis Severodencko miestas, nusprendė, kad nebegali būti taip toli nuo tėvynės.

„Tarp mano pažįstamų yra sunkiai sužeistų ir yra labai sunku morališkai dirbti esant toli nuo namų. Esu dėkinga kiekvienam, kurie padeda finansiškai Ukrainos pabėgėliams, renka humanitarinę pagalbą, rengia palaikymo akcijas, padeda įsikurti laikinuose namuose, skyrė pinigus ir mano algai. Man buvo labai jauku vaikščioti Klaipėdos gatvėmis, matyti čia kabančias Ukrainos vėliavas, susipažinti su naujais žmonėmis. Bet mane labai traukia arčiau namų. Situacija keičiasi vos ne kiekvieną sekundę, bet vis tiek jau judėsiu namų link, kad būčiau kuo arčiau savo artimųjų ir draugų. Ačiū už kiekvieną centą, kurį man surinkote, už šiltą priėmimą, naują patirtį ir jūsų palaikymą bei atvirumą. Tikiuosi, kad suprasite mano sprendimą”, – sakė Darija.

Taigi, Darijai nusprendus išvykti liko nepanaudoti 3264 jos atlyginimui skirti eurai. Neturiu moralinės teisės jais laisvai disponuoti, todėl noriu paklausti skyrusiųjų savo lėšas šiam tikslui, kam jas turėtume panaudoti toliau? „Atviros Klaipėdos” veiklos tęstinumui užtikrinti? O gal pervesti kaip paramą, pavyzdžiui, VšĮ „Mėlyna ir geltona“, geriau žinomai kaip „Blue/Yellow”? Pačios Darijos nuomone, Ukrainos kariams dabar ypač reikia piniginės paramos.

Parašykit man apie savo valią martynas@atviraklaipeda.lt. Kaip nuspręs dauguma Jūsų, taip su šiais pinigais ir pasielgsime bei apie tai, kaip ir visada, pranešime.


  2022-06-01

  3 komentarai “Bičiuliai, ką daryti su Jūsų pinigais?”

  1. AvatarStasys (IP: 185.65.50.58)

   Visų pirma skamba neįtikinamai.. Geriau parašytų kaip yra, visi jau grįžta ir aš nusprendžiau grįžti.
   “Darija sako, kad nebegali dirbti taip toli nuo namų, kai situacijos jos tėvynėje vis blogėja, kai tarp jos pažįstamų yra sunkiai sužeistų.” o anksčiau nebuvo to? Bogėja, o anksčiau kaip? Severodoneckas okupuotas, ji ten grįš, kam šitos pasakos? Viskas čia aišku, suprastume, jei nuoširdžiai parašytų,pasiilgau tėvynės, nusprendžiau grįžti. O pinigus prašom grąžinti žmonėms.

  2. AvatarVirginija Jurgilevičienė (IP: 86.100.115.25)

   Nežinau, kur ji grįžta. Jei į Ukrainą, tai ten dabar darbo taip pat nėra. Ji galėtų siųsti savo straipsnius ir taip atidirbtų tuos numatytus mėnesius.

  3. Avatarmindaugas (IP: 84.15.184.39)

   Perveskit Darijai, pati nuspręs kam Ukrainoj tų pinigėlių reikia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt