P0

Regionas

Dviračių tako ruožo iki Juodkrantės remontą tikimasi pradėti jau šiemet

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-10


Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, kad Neringoje jau suprojektuota dviračių ir pėsčiųjų tako dalis nuo Smiltynės iki Juodkrantės (nuo 2,1 iki 15,6 km).

Projektams įgyvendinti reikės Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos ir kitų suinteresuotų institucijų pritarimo. Planuojama, kad suderinus su atsakingomis institucijomis ir sėkmingai įvykus viešiesiems pirkimams, rekonstrukcijos darbai šiame ruože galėtų prasidėti šių metų III–IV ketvirtį.

Palmiros Mart nuotr.

Kita dalis tako, nuo Juodkrantės iki Preilos, šiuo metu projektuojama ir projektai taip pat turėtų būti baigti šiais metais. Iki rangos darbų pradžios taką ir toliau prižiūrės AB „Kelių priežiūra“, kad eismo dalyviai galėtų juo naudotis.

Pasak Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, dviračių ir pėsčiųjų takas driekiasi per saugomą teritoriją Kuršių nerijoje, kurioje labai jautrūs klausimai dėl medžių, kopų, augalijos. Tad parengtuose projektuose siekiama suderinti tiek aplinkosaugos, tiek ir eismo saugos aspektus.

Kelių direkcijai priklausanti dviračių ir pėsčiųjų tako Smiltynė–Nida dalis projektuojama įgyvendinant 2021 m. lapkritį sudarytas keturias sutartis. Bendras Kelių direkcijai priklausančio tako ilgis yra apie 35 km ir tęsiasi nuo Smiltynės iki Preilos. Bendra projektavimo sutarčių vertė – daugiau kaip 110 tūkst. eurų.

Kelių direkcija šio tako projektavimo darbus galėjo pradėti tik po to, kai Neringos ir Klaipėdos miesto savivaldybės sutiko pasirašyti bendradarbiavimo sutartis ir gavo savivaldybių tarybų sprendimus, kad sutvarkius šį taką minėtos savivaldybės jį perims valdyti nuosavybės teise. Rekonstravus ir perdavus sutvarkytą dviračių ir pėsčiųjų taką, Klaipėdos miesto savivaldybei priklausys 850 metrų, o Neringos savivaldybei – apie 34 kilometrus šio tako.


  2022-06-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt