P0

Regionas

„Baltajame vakare“ pristatyta literatūrinė kvapų kolekcija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-13


Kretingos biblioteka vasarą pasitiko Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventės metu organizuojamu, tradiciniu tapusiu renginiu „Baltasis vakaras“.

Kretingos bibliotekoje „Baltasis vakaras“ organizuotas jau trečiąjį kartą. Šiemet kretingiškiai buvo pakviesti kiek į kitokio pobūdžio vakarą – literatūrinę pažintį „100 puslapių į pasaulį“, kurio metu dalyviams teko galimybė pajusti literatūrą per kvapą, garsą ir vaizdą.

Organizatorių nuotr.

„Baltąjį vakarą“ renginio vedėja B. Naujokaitienė pradėjo pristatydama išskirtinę natūralių žvakių kvapų kolekciją, kurios kūrimo procese dalyvavo Kretingos bibliotekos skaitytojai.

Pristatyta kvapų paroda – įrankis vienam iš pojūčių sužadinti – kvapui. Anot B. Naujokaitienės, kvapų kolekcijos kūrimo eiga užtruko gana ilgai.

„Pirmiausia organizavome susirinkimus ir su suaugusiųjų knygų klubo nariais diskutavome bandydami atrinkti 15 stipriausių literatūrinių reiškinių, įnešusių esminį indėlį į pasaulio kultūrą. Manot, taip lengva iš visų pasaulio literatūrinių šedevrų išrinkti 15? Neįmanoma“, – pranešime cituojama Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja.

Po ilgai trukusių diskusijų visgi pavyko išrinkti 15 šalių, joms atstovaujančius autorius bei kūrinius. Tuomet ir prasidėjo didieji kvapų kūrimo procesai. Į Kretingos biblioteką pakvietus ekologiškos kosmetikos „Bioeco“ įkūrėjus Dovilę Kubiliūtę ir Praną Kvietkų, kurie kartu su dalyvėmis per individualius pojūčius, įvairias asociacijas siekė pajusti pasirinktos šalies ar literatūros kūrinio kvapą, moterys komponavo kuriamo kvapo sudėtį.

Viena iš terapijos užsiėmimų dalyvių Monika Martinkienė, dalydamasi įspūdžiais pasakojo, kad tokia patirtis buvo labai įdomi. Kvapų palečių dėliojimas, uostymas, bandymas suprasti, kaip jos dera tarpusavyje – nuostabūs potyriai.

Renginyje dalyvavo šiuolaikinio šokio meno organizacija „Be kompanijos“, o vakarą vainikavo dainininko Dainoto Varno parengtas geriausių muzikos kūrinių repertuaras.

Projektas „Patyriminė literatūrinė kelionė: vaizdu, garsu, kvapu“ finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Kretingos rajono savivaldybės lėšomis.


  2022-06-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt