P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcijoje lankėsi delegacija iš Suomijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-13


Klaipėdos uostą prekybiniai ryšiai sieja su 67 pasaulio valstybėmis. Viena jų – Suomija.

Pirmadienį su Klaipėdos uosto vystymo kryptimis, vykdomais ir planuojamais plėtros projektais susipažino Suomijos užsienio reikalų ministerijos sekretorė tarptautinės prekybos reikalams Nina Vaskunlahti, Suomijos ambasadorė J. E. Arja Inkeri Makkonen ir jas lydintis Suomijos garbės konsulas Klaipėdos regione Krister Castrén.

Uosto direkcijos nuotr.

Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo su Suomija jūrinio transporto srityje tikslas yra didinti esamus krovinių srautus iš ar į Suomiją, pritraukti naujų krovinių rūšių. Ateities infrastruktūros projektai Klaipėdos uoste taip pat galėtų tapti bendradarbiavimo objektu.

Suomija – jūrinė valstybė, galinti pasigirti ne viena dešimtimi jūrinių uostų. Nors žiemą Suomijos uostus sukausto ledas, į juos įplaukiama pasitelkus ledlaužius, tad veiklos procesai Suomijos jūrų uostuose nenutrūksta ištisus metus. Jūrų uostai vaidina ypač svarbų vaidmenį šios šalies ekonomikoje. Apie 80 procentų Suomijos užsienio prekybos vykdoma jūra.

2021 m. Suomijos kroviniai Klaipėdos uoste siekė 1,2 mln. tonų. Daugiausia tai naftos produktai, trąšos, cementas, miškininkystės ir medienos ruošos produktai. Iš 67 pasaulio valstybių, su kuriomis Klaipėdos uostą sieja prekybiniai ryšiai, Suomija pagal krovinių kiekį yra 12-oje vietoje.


  2022-06-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt