Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-06-18 |
Klaipėdos senasis turgus, šiais metais švenčiantis 300 metų jubiliejų, į savo pagrindinę aikštę įsileidžia vis naujus menininkus.
Praėjusį savaitgalį čia vyko Jauno teatro dienų renginys, o šį šeštadienį – jau tradiciniu tapęs dainuojamosios poezijos ir meno festivalis „Žalias Ošas“.
Renginys prasidėjo Teatro aikštėje, į kurią susirinkę „augintiniais” – įvairiomis gėlėmis – nešini organizatoriai ir jų bičiuliai per senamiestį, skambant lengvam džiaziukui bei „diriguojant” Alekso Mažono pantomimos teatro mimams, patraukė link Senojo turgaus, pakeliui lubinais ir gera nuolaika apdalindami praeivius.
Turgaus aikštę papuošus atsineštais augalais, prasidėjo pagrindiniai festivalio renginiai, kurie, kaip skelbė organizatoriai, turėjo trukti iki vėlyvo vakaro.
Nuo 16 val. čia vyko dainuojamosios poezijos koncertai, kuriuose be Lietuvos ir Latvijos atlikėjų šiemet žadėjo pasirodyti ir keletas bardų iš Ukrainos.
Palmiros Mart nuotr.
INFORMACIJA
Ošai Klaipėdoje vyksta nuo 2017 metų, po du kartus per metus: žieminis renginys, vykstantis kalėdiniu laikotarpiu, pavadintas „Baltu Ošu”, o vasarinis – „Žaliu Ošu”.
„Ošas (kirg. Ош) yra antras pagal gyventojų skaičių miestas Kirgizijoje, Ferganos slėnyje, pietinėje šalies dalyje. Ošas tapo Ošo srities administraciniu centru nuo 1939 m., o atgavus nepriklausomybę gavo srities statusą turinčiu miestu (panašiai kaip Biškekas). 255 900 (2012 m.) gyventojų turintis miestas etniškai įvairialypis, jame gyvena kirgizai, uzbekai, rusai ir tadžikai. Ošas turi didžiausią ir labiausiai sausakimšą lauko turgų visoje Vidurinėje Azijoje (https://lt.wikipedia.org/wiki/O%C5%A1as)”. Taigi, žalumos ten neturėtų būti itin daug, juk tarp dykumų įsikūręs miestas. Turgų, beje, turi.