P0

Fotoreportažai, Kultūra

Nuošė „Žalias Ošas” (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-06-18


Klaipėdos senasis turgus, šiais metais švenčiantis 300 metų jubiliejų, į savo pagrindinę aikštę įsileidžia vis naujus menininkus.

Praėjusį savaitgalį čia vyko Jauno teatro dienų renginys, o šį šeštadienį – jau tradiciniu tapęs dainuojamosios poezijos ir meno festivalis „Žalias Ošas“.

Renginys prasidėjo Teatro aikštėje, į kurią susirinkę „augintiniais” – įvairiomis gėlėmis – nešini organizatoriai ir jų bičiuliai per senamiestį, skambant lengvam džiaziukui bei „diriguojant” Alekso Mažono pantomimos teatro mimams, patraukė link Senojo turgaus, pakeliui lubinais ir gera nuolaika apdalindami praeivius.

Turgaus aikštę papuošus atsineštais augalais, prasidėjo pagrindiniai festivalio renginiai, kurie, kaip skelbė organizatoriai, turėjo trukti iki vėlyvo vakaro.

Nuo 16 val. čia vyko dainuojamosios poezijos koncertai, kuriuose be Lietuvos ir Latvijos atlikėjų šiemet žadėjo pasirodyti ir keletas bardų iš Ukrainos.

Palmiros Mart nuotr.

INFORMACIJA

Kultūros straipsnių vidus

Ošai Klaipėdoje vyksta nuo 2017 metų, po du kartus per metus: žieminis renginys, vykstantis kalėdiniu laikotarpiu, pavadintas „Baltu Ošu”, o vasarinis – „Žaliu Ošu”.


  2022-06-18

  Vienas komentaras apie “Nuošė „Žalias Ošas””

  1. AvatarAr tikrai Ošas labai žalias? (IP: 85.232.138.203)

   “Ošas (kirg. Ош) yra antras pagal gyventojų skaičių miestas Kirgizijoje, Ferganos slėnyje, pietinėje šalies dalyje. Ošas tapo Ošo srities administraciniu centru nuo 1939 m., o atgavus nepriklausomybę gavo srities statusą turinčiu miestu (panašiai kaip Biškekas). 255 900 (2012 m.) gyventojų turintis miestas etniškai įvairialypis, jame gyvena kirgizai, uzbekai, rusai ir tadžikai. Ošas turi didžiausią ir labiausiai sausakimšą lauko turgų visoje Vidurinėje Azijoje (https://lt.wikipedia.org/wiki/O%C5%A1as)”. Taigi, žalumos ten neturėtų būti itin daug, juk tarp dykumų įsikūręs miestas. Turgų, beje, turi.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt