P0

Koronavirusas

Per parą – beveik 400 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų (atnaujinta)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-21


Pirmadienį šalyje patvirtinti 382 nauji susirgimo koronavirusu atvejai, iš kurių 61 žmogus užsikrėtė antrą kartą. Klaipėdoje tokia diagnozė patvirtinta 5 žmonėms.

Savaitinis naujų atvejų skaičius ir šalyje, ir Klaipėdoje toliau didėja: šįkart paaugo beveik vienodai po kiek daugiau nei 18 proc.

Teigiama, jog labiausiai tikėtinas scenarijus yra koronaviruso tapimas sezoniniu virusu. pixbay.com iliustracija

Uostamiestyje atvejų skaičius, tenkantis per 14 dienų periodą 100 tūkst. gyventojų, padidėjo nuo 53,7 iki 54,3 atvejo ir Klaipėda pagal šį rodiklį nukrito į 40-tą vietoje tarp visų savivaldybių. Šalyje minėtasis rodiklis irgi padidėjo nuo 74,2 atvejo beveik iki 79. Blogiausia padėtis išlieka Druskininkuose, o geriausiai laikosi jau tik Neringa, kur fiksuojamas nulis.

Per parą į ligonines dėl SARS- CoV-2 ligos paguldyta 10 asmenų, iš viso tokių dabar yra 61 – vienu mažiau nei parą prieš tai. Iš jų 3 gydomi reanimacijoje.

Per parą nuo COVID-19 mirčių nefiksuota, bet pridėjus vieną iš anksčiau, tokių aukų jau yra 9162. Klaipėdoje šis rodiklis ir toliau nesikeičia – išlieka 411 netekčių.

Šiuo metu šalyje dar serga 2180 gyventojų, pasveiko 1 038 196, iš jų Klaipėdoje – 71 919: per parą pasveiko 9 klaipėdiečiai. Sergančiųjų uostamiestyje skaičius sumažėjo iki 75.

Pirmadienį šalyje vakcinuota 118 asmenų, iš jų Klaipėdoje paskiepyti vos 7.

Taps sezoniniu virusu (atnaujinta)

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, Lietuvoje dominuojanti Covid-19 ligos omikron atmaina pastarosiomis savaitėmis vėl kilstelėjo sergamumo rodiklius, tačiau atvejų augimas nežymus, susirgimai nėra sunkūs, hospitalizacijų skaičius išlieka stabilus.

„Vis dėlto situacija rudenį gali kisti, ypač jei Lietuvą pasiektų sunkesnės formos koronaviruso atmaina. Dar viena grėsmė rudens sezono metu – COVID-19 ir gripo koinfekcija, t. y. galimybė užsikrėsti ir sirgti abejomis infekcijomis vienu metu, dėl ko, galimai, žmogus sirgs sunkiau”, – rašoma SAM pranešime.

Tad ministerija jau dabar ragina ruoštis rudeniui, jei situacija pablogėtų, o gyventojams rekomenduoja nedelsti ir pasiskiepyti, jei to dar nepadarė.

Birželio 16 d. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuvoje pirminį COVID-19 vakcinacijos kursą baigė 68 proc. ir stiprinamąją dozę gavo 31,9 proc. visų gyventojų.

18 ir vyresnių asmenų amžiaus grupėje Lietuvoje pirminį COVID-19 vakcinacijos kursą baigė 79,2 proc. ir stiprinamąją dozę gavo 38,7 proc. suaugusiųjų gyventojų. Atsižvelgiant į tai, kad šiandien didžioji dalis Lietuvos gyventojų yra pasiskiepiję arba persirgę nuo COVID-19 ligos, tikimasi, kad ligos našta bus mažesnė nei iki šiol stebėta, jeigu nepradės plisti sunkesnę ligos formą sukelianti viruso atmaina.

Teigiama, jog labiausiai tikėtinas scenarijus yra koronaviruso tapimas sezoniniu virusu, kurio valdymui ypač svarbu bus vakcinuoti rizikos grupes. Lietuvoje nuo šių metų rugpjūčio 1 d. bus sudaryta galimybė skiepytis 80 metų amžiaus ir vyresniems asmenims bei tiems, kurie patiria daugiau rizikų.

Ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze nuo gegužės 30 d. sudaryta galimybė pasiskiepyti lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis sergantiems pilnamečiams asmenims arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenims, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais.

Planuojama, kad epidemijas, pasiekus nustatytus kriterijus, kaip ir gripo epidemijų atveju, bus galima skelbti tiek savivaldybės, tiek šalies lygiu. Jei situacija Lietuvoje taptų itin sunki dėl aukštų hospitalizacijos apimčių ar didelio mirčių skaičiaus, būtų svarstoma galimybė vėl skelbti karantiną.

Šiuo metu nustatyti reikalavimų keliautojams neplanuojama. Papildomi reikalavimai galėtų būti taikomi tuo atveju, jei atsirastų nauja pavojinga atmaina, kuri sukeltų sunkias ligos formas.


  2022-06-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt