P0

Kultūra

„Vėlunga“ šoks JAV

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-28


Klaipėdos Žvejų rūmų tautinių šokių sambūris „Vėlunga“ išvyksta į Jungtines Amerikos Valstijas. Birželio 29 d. – liepos 3 d. Filadelfijoje, Pensilvanijos valstijoje vyks XVI Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventė. Ansamblis dalyvaus šventės Didžiajame koncerte, kuris vyks liepos 3 d. Temple universiteto Liacouras centre. Čia žada apsilankyti prezidentas Gitanas Nausėda.

Tai bus spalvingas ir dinamiškas renginys, kuriame šokėjai sukurs lietuviškų liaudies šokių, kostiumų įvairovės ir tautos legendų simfoniją. Šventės tema – M. K. Čiurlionio kūrybos elementais ir tautos legendomis apipinta „Karalių pasaka“, kurią šokių aikštėje paseks beveik tūkstantis šokėjų.

Šventės programoje taip pat numatyti verslo forumas, koncertai, jaunimo susipažinimo vakaras, mokytojų pagerbimo vakaras, amatų mugė. Atvykusieji į Filadelfiją taip pat galės pasidžiaugti pramogomis, skirtomis JAV Nepriklausomybės dienai. Dalyvių ir svečių laukia savaitgalis, kupinas lietuviškos kultūros, Amerikos istorijos. Dėl pandemijos renginys buvo nukeltas du kartus.

„Vėlungos“ meno vadovas – LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedros vedėjas prof. dr. Vidmantas Mačiulskis yra ne tik šventės kūrybinės grupės dalyvis, bet sukūrė ir „Karalių pasakos“ scenarijų.

Pažintuvių vakarą surengs Filadelfijos lietuvių namų šeimininkai, kur vėlungiečiai galės artimiau susipažinti su Šiaurės Amerikos ir Kanados kolektyvų šokėjais.

Daugelis Filadelfijos šokių šventės organizatorių yra buvę Klaipėdos šokių katedros absolventai: Gintaras Grinkevičius, Vitalija Ivinskis, Romas Janušonis, Eimantas Žukauskas.

„Vėlunga“ – pirmasis šokių kolektyvas iš Klaipėdos, dalyvausiantis Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventėje. Į ją iš Lietuvos dar žada atvykti Kauno Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“, Naujosios Vilnios kultūros centro senjorų liaudiškų šokių kolektyvas „Lendrūnas“ ir Kėdainių kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Volungė“.

Po šventės „Vėlungos“ šokėjai aplankys Niujorką.

Daugiau informacijos apie šventę: www.sokiusvente.org


  2022-06-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt