P0

Veidai

Vytautui Paukštei – 90

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-07-02


Teatro ir kino aktoriui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Vytautui Paukštei šeštadienį sukanka 90 metų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Esate vienas iškiliausių, publikos labiausiai mylimų šalies aktorių, savuoju talentu įprasminusių daug reikšmingų ir monumentalių vaidmenų. Ryški, nepaprastai gili Jūsų kūryba daugiau nei penkis dešimtmečius skleidėsi tiek teatro scenose, tiek kino aikštelėse – visą šį laiką stebėjome ne tik išskirtinę aktorinę meistrystę, bet ir žmogiškosios išminties pavyzdį. Jūsų sukurti vaidmenys jau yra tapę neatsiejama Lietuvos kinematografijos ir teatro aukso fondo dalimi“, – rašoma šalies vadovo Gitano Nausėdos sveikinime.

Prezidentas dėkoja aktoriui už neišsenkantį kūrybinės ir gyvenimiškosios prasmės šaltinį, iš kurio įkvėpimo semiasi ir semsis ištisos Lietuvos žiūrovų ir aktorių kartos, palinkėjo jam sveikatos, stiprybės ir gyvenimo pilnatvės.

„Jūsų sukurti vaidmenys, talento jėga ir gelmė, aktorinė laikysena bei išmintis nepaprastai įkvepia ir žavi. Klaipėdos kultūrinis gyvenimas neatsiejamas nuo Jūsų milžiniško profesinio indėlio ir meistriškumo. Nuoširdžiai Jus sveikinu garbingos sukakties proga ir linkiu stiprios sveikatos bei lengvumo kasdienybėje“, – sakoma premjerės Ingridos Šimonytės sveikinime.

„Leiskite pasveikinti Jus garbingo jubiliejaus proga ir padėkoti už nuopelnus Lietuvos teatrui ir kinui, visai mūsų kultūrai. Jūsų įkūnyti personažai tokie ryškūs ir įsimintini, kad net po daugelio metų sunku pamiršti Jūsų sukurtus Mindaugo, Mažvydo, Sokrato, Karaliaus Lyro, Vyskupo vaidmenis. Šie ir dar daugelis kitų Jūsų aktorinių darbų paliko ryškų pėdsaką mūsų teatro ir kino istorijoje, o talentas ir charizmatiška asmenybė padėjo pelnyti kritikų pagarbą ir įvairių kartų žiūrovų meilę“, – aktorių sveikina kultūros ministras Simonas Kairys, linkėdamas stiprybės ir gyvenimo džiaugsmo.

„Vytautas Paukštė – Klaipėdos ir visos Lietuvos pasididžiavimas, iškili asmenybė ir nuostabiai šiltas žmogus. Gausybė išskirtinių vaidmenų teatre ir kine šį vardą aukso raidėmis jau įrašė į Lietuvos kultūros istoriją, kurioje šiam kilniam ir begaliniai nuoširdžiam klaipėdiečiui – išskirtinė pagarba ir įvertinimas. Tai tokios neišmatuojamos dvasinės gelmės menininkas, kūrėjas, kad žodžiais išsakyti pelnytą begalinę pagarbą Vytautui Paukštei nelabai ir įmanoma. Todėl nuoširdžiai dėkoju likimui, kad skyrė man išskirtinę dovaną pažinti šį nuostabų žmogų, jautrų ir rūpestingą tėtį, bet labiausiai dėkoju už tai, kad šio itin ryškaus aktoriaus gyvenimas siejamas su Klaipėda. Vytautas mielasis, Vytautai garbusis – sveikatos kuo stipriausios, tegul Jūsų skleidžiama dvasinga gyvenimiškos išminties šviesa džiugina mus visus kaip ir visus tuos 90 metų! Mylime Jus, didžiuojamės Jumis!” – rašo ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.


  2022-07-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt