Išorinio uosto laivybos kanalo gilinimas atsieis 37,3 mln. Eur

Uostas ir jūra

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pranešė, jog pasirašė uosto gilinimo darbų sutartį su tarptautinį konkursą laimėjusia Belgijos uostų gilinimo ir valymo kompanija „Jan de Nul N.V.“, veikiančia pagal jungtinės veiklos sutartį su „Baggerwerken Decloedt en Zoon N.V.“.

Pagal sutartį numatyta naujos krypties išorinį laivybos kanalą išgilinti iki 16 m bei dalį vidinio kanalo šiaurinėje uosto dalyje iki 15,5 m.

Uosto direkcijos nuotr.

„Norint Klaipėdos uostui neužleisti konkurencinių pozicijų, būtina investuoti į infrastruktūros gerinimą ir būti žingsniu priekyje. Uostų gylis yra ypač svarbus faktorius laivybos kompanijoms didinant laivų parametrus. Jeigu pažiūrėtumėme statistiką, vidutinė registrinė laivo, atplaukusio į Klaipėdos uostą, talpa 2014–2021 m. išaugo 35,5 proc. Tad norint, kad uostas ir toliau išliktų konkurencingas ir patrauklus, galėtų priimti pilnai pakrautus didžiausio tonažo laivus, turime jį kryptingai vystyti“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Anot A. Latako, laivybos kompanijoms didinant laivų parametrus ir taip siekiant sumažinti krovinių pervežimo kaštus, jūrų uostams tenka nemenkas iššūkis atitikti kintančius standartus. Klaipėdos uostas kryptingai eina ta linkme.

Planuojama, kad gilinimo darbai prasidės liepos pirmoje pusėje. Pagal su belgų kompanijomis pasirašytą sutartį, gilinimo darbų vertė – 37,3 mln. Eur (įskaitant PVM).

Tai yra vienas iš trijų Klaipėdos uosto akvatorijos gilinimo iki 15,5/16 m gylio etapų, kurie iš dalies finansuojami ES lėšomis. Tam bendrai yra skirta apie 28 mln. eurų ES lėšų.

„Jan de Nul N.V.“ Klaipėdos uoste ne naujokė. Ši kompanija atliko Klaipėdos uosto išorinio laivybos kanalo gilinimo iki 15,5 m gylio ir Malkų įlankos gilinimo iki 14,5 m gylio (II etapas) darbus, ne kartą yra vykdžiusi Klaipėdos uosto akvatorijos dugno valymo darbus.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Pradėta Uosto direkcijos laivyno bazės statyba

Pietinėje Klaipėdos uosto dalyje, Marių gatvėje, prasidėjo Uosto direkcijos laivyno bazės statyba. Darbų pradžia paženklinta kapsulės su laišku ateities kartoms ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdą 19-ą kartą pristato kruizinės laivybos parodoje

Šią savaitę Majamyje vyksta didžiausia pasaulyje kruizinei laivybai skirta paroda „Seatrade Cruise Global 2024“. Joje jau 19 kartą dalyvaujantis Klaipėdos ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This