P0

Mums rašo

Išvyka Latvijoje supažindino ne tik su kaimynų kraštu: diskutavo ES svarbiomis temomis

Regina Baguckienė, Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkė
2022-07-07


Birželio pabaigoje Klaipėdos bendruomenių asociacijos jungtinė Lietuvos aktyvių bendruomeniečių grupė lankėsi kaimyninėje Latvijoje, kur dalyvavo Baltijos šalių pilietinio pajėgumo stiprinimo forume „NĖRA ĮTAKOS BE KOMPETENCIJOS!“ 

Kartu su Latvijos gyventojais Kandavos miestelyje grupė penkias dienas aktyviai diskutavo tokiomis temomis kaip „Kokius jausmus man kelia Europos Sąjunga?“, „Koks mano požiūris į Europos Sąjunga šiandien ir kodėl?“, „Kaip ir kuo mes galėtume sustiprinti bendrystę piliečių lygmenyje ir glaudesnį bendradarbiavimą tarp Baltijos valstybių ir visame regione“ ir kt.  

Forume dalyvavo bei pranešimus skaitė Dr. Inese Druviete, 2020 m. kandidatė į Latvijos respublikos Konstitucinio Teismo teisėjus, Jaroslavs Strelčenoks, buvęs korupcijos ir kovos su korupcija biuro direktorius, Girts Valdis Kristovskis, buvęs gynybos ministras, Europos Parlamento deputatas, Renaldas Kulikauskas, Klaipėdos bendruomenių asociacijos vadovas ir dar daugelis kitų.

Penkios dienos Latvijoje buvo turiningos ne tik įvairiomis ir įdomiomis diskusijomis, bet ir ekskursijų gausa. Buvome susipažinti su Kurzemes apylinkėmis, Kandavos miesto istorija, aplankytas Kandavos žemdirbystės technikumas, Tukums miestas, bendrauta su šio miesto savivaldybės (dūmos) atstovais, pasisvečiuota Sarmo senjorų bendruomenėje. 

Projekto dalyviai buvo šiltai sutikti pačio Dr. Jura Benjamina dvaro ir šalia jo esančio parko savininko, suorganizuota ekskursija po dvarą. Aplankytas Sabilės miestelis ir jame garsėjanti lėlių pieva, Kuldiga ir čia įsikūrę Teismo rūmai, susipažinta su šio miesto Nevyriausybinių organizacijų centro atstovais, pasidalinta gerąja patirtimi bei apsikeista kontaktais, aplankytas Padvalės mokslo parkas.

„Perskaičiusi Klaipėdos bendruomenių asociacijos žinutę apie išvyką į Latviją, dalyvaujant Baltijos šalių pilietinio pajėgumo stiprinimo forumo „NĖRA ĮTAKOS BE KOMPETENCIJOS!“ projekte, dvejonių nekilo. Užpildžiusi dalyvio anketą, jau mintimis keliavau į kaimyninę šalį, Latviją. Ar pažįstu šią šalį, jos šiandienos žmonių gyvenimą, galimybes, siekiamybes, bendruomeniškumą? Klausimų, tarytum, dūzgesio bičių avilyje, buvo daugiau negu atsakymų. Vis sukosi galvoje dainos žodžiai, jog mes „nuolat ieškom krašto, kur dar keliauti“, nesusimąstydami apie šalies kultūrą, gyvenseną, poreikius ir t.t. Dvejonių neliko! Nusprendžiau važiuoti viena, neieškant kelionei draugų, pažįstamų ar artimųjų. Žinojau, kad tik važiuos Regina, mūsų šauniausioji Paupių bendruomenės vadovė. Ir…buvo ramu. Tikėjausi, jog pritapsiu, surasiu bendraminčių ar mielų pašnekovų“, – teigė projekto dalyvė, paupiškė Sandra Sasnauskienė.

Ji pasakojo, kad kasdien buvo dalyvaujama įvairiose paskaitose, diskusijose, susipažinta su šalies kultūra. 

„Nuoširdžiai noriu padėkoti projekto organizatoriams ir partneriams, Klaipėdos bendruomenių asociacijai, ypatingai Paupių bendruomenei už kelionės įspūdžius, tokias turtingas dienas, naujas pažintis ir kantrybę su mumis. Kartais norisi pasakyti kažką daugiau, tačiau ir prasmingiausi žodžiai netenka prasmės. Jie nublanksta prieš įspūdžius ir patirtis, kurias semiamės vieni iš kitų, būdami saugūs, sotūs ir laimingi“, – sakė ji. 

Įspūdžiais iš išvykos dalijosi ir projekto dalyvis Artūras Baguckis. 

„Penkios dienos Latvijoje prabėgo ypač greitai. Jaukūs vakarai kartu su kitomis Latvijos bendruomenėmis, praleisti su dainomis ir gitaros skambesiu, ilgi pašnekesiai ir užsitęsusios diskusijos buvo tobulos, o Tautinių mažumų vakaronė, subūrusi ne tik projekto dalyvius, bet ir tautines mažumas, išliks dar ilgam prisiminimuose“, – sakė jis.

Baltijos šalių pilietinio pajėgumo stiprinimo forumo „NĖRA ĮTAKOS BE KOMPETENCIJOS!“ projektą Nr. 625641-CITIZ-1-2020-2-CITIZ-TT“ vykdė Rygos vokiečių kultūros draugija, Kandavos skyrius. Partneris- Klaipėdos bendruomenių asociacija (KBA). Finansavimas skirtas pagal miestų giminiavimąsi pagal ES programą „Europa piliečiams“.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


  2022-07-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt