P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Galutinis verdiktas: „Klaipėdos licėjaus“ vadovė nuteista pagrįstai (atnaujinta) (10)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-07-07


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT), kasacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, priėmė galutinį bei neskundžiamą nuosprendį, kuriuo VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dalininkė ir direktorė Regina Kontautienė nuteista už įvairius nusikaltimus. Moteriai palikta galioti Klaipėdos apygardos teismo skirta bausmė – 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimas, kurio vykdymas atidėtas 2 metams.

Regina Kontautienė

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Ant prokuratūros pranešimo, bylos duomenimis, VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dalininkė ir direktorė R. Kontautienė, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, siekė turtinės ir kitokios asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei apgaule pasisavino ir iššvaistė didelės vertės svetimą turtą, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, klastojo dokumentus.

Teismas konstatavo, kad R. Kontautienė leido licėjaus lėšas asmeninėms reikmėms – maisto prekėms, kačių ėdalui, kraikui, kosmetikos prekėms, apmokėjo asmeninių baldų ir techninės įrangos įsigijimą, butų remonto darbus. Dėl tokių veiksmų valstybė ir VšĮ „Klaipėdos licėjus“ patyrė didelę žalą – beveik 30 tūkst. eurų.

LAT kolegija, kurią sudarė teisėjai Sigita Jokimaitė, Tomas Šeškauskas ir Rima Ažubalytė, atmetė nuteistosios gynėjo Giedriaus Danėliaus kasacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo moteriai skirta laisvės atėmimo bausme su jos vykdymo atidėjimu.

ATNAUJINTA. „R. Kontautienė eidama švietimo įstaigos (bendrojo lavinimo mokyklos) direktoriaus pareigas, iš savo vadovaujamos viešosios įstaigos savinosi lėšas, kurios yra gaunamos tiek iš mokinio krepšelio lėšų, tiek iš rėmėjų, tiek iš už mokinių mokslą mokančių tėvų, ir šias lėšas švaistė. <…> Eidama bendrojo lavinimo mokyklos, kurios tikslas teikti viešąją švietimo paslaugą ir kurioje mokosi bendrojo vidurinio išsilavinimo siekiantys moksleiviai, direktoriaus pareigas, turėdama absoliučiai visus įgaliojimus veikti šios įstaigos vardu, R. Kontautienė šiuos įgaliojimus naudojo ne mokyklos ir jos darbuotojų ar juo labiau mokinių naudai, o savo asmeniniams interesams tenkinti, taip aukščiau viešųjų interesų iškeldama savąjį – asmeninį siekį pasipelnyti iš juridinio asmens, kurio turtas bet kuriam asmeniui yra svetimas. <…> Svarbu pažymėti ir tai, kad savo asmeninį (privatų) interesą R. Kontautienė tenkino ne darydama smulkius poįstatyminiuose ir mokyklos veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytų reikalavimų pažeidimus, o darydama baudžiamajame įstatyme uždraustas veikas – nusikaltimus, į jų darymą įtraukdama mokyklos darbuotojus, duodama nurodymus suklastoti dokumentus ir pan.”, – rašoma nutartyje.

Ši LAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


  2022-07-07

  10 komentarai “Galutinis verdiktas: „Klaipėdos licėjaus“ vadovė nuteista pagrįstai (atnaujinta)”

  1. AvatarVal (IP: 90.131.33.20)

   O kur masiulis?

  2. AvatarVytautas (IP: 188.69.19.43)

   Politikai ne tokius pinigus varto ir yra išteisinami. Prisiminkime garsųjį Eligijaus Masiulio atvejį, kur buvo paimtas akivaizdus kyšis, bet buvo išteisintas. Klaipėdos licėjus yra pirmaujanti mokykla Lietuvoje, o ne ieškoti ,, muselių,, ten kur jų nėra, Direktorė Regina Kontautiene yra puiki licėjaus vadovė ir puikiai tvarkosi, ją gerbia ir pasitiki visas licėjaus kolektyvas. Čia tik pavyduoliu darbas.

   • AvatarVytautui (IP: 86.100.178.161)

    Reikėjo daugiau mokesčių mokėt, bet ne, VŠĮ statusas patiko labiau: gslima ir paramą gaut, ir mokesčiai mažesni, tik va pelną, kurio VŠĮ negali turėti, teko imti asmeniniais baldais ir kosmetika. UAB – didesni mokesčiai ir pelnas apmokestinamas. Tiek ir to pavydo.

  3. AvatarTiesa (IP: 82.135.223.37)

   sveikinimai tyrejam uz 30k byla! Tiek metu tyret, dirbot, isleidot is valstybes biudzeto kokius 200k….
   eikit geriau statybu sektoriu pakratyti

  4. Avatarkas darosi (IP: 86.100.132.156)

   Sunku patikėti,kaip žmogus,dirbdamas tokios įstaigos,garbingos įstaigos,direktore,kaip skaičiau,ir kosmetikai sau,ir gyvūnams,ir dar butams,remontams ėmė licėjaus pinigus…Nu neįmanoma patikėti

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.46.102)

    Patys silciausi atsiminimai apie sia vadove, mokykla isaugo tik jos deka, o kas nedirba, tas neklysta. Dziaugiuosi, kad sunus baige sia mokykla.

  5. AvatarDebesis (IP: 78.57.144.247)

   Vėjų vėjai čia tokios bylos su 30 K knaisiojantis privačios VŠĮ buhalterijoj. Jaučiu vien per mėnesį tokios mokyklos apyvarta kokie 250K.

  6. AvatarUrtė (IP: 84.15.191.107)

   o dabar galima prisimint kas prižiūrėjo tyrimą ir palaikė kaltinimą ir “pasveikinti” prokuratūrą, kad išėda lauk profesionalus.

   • Avataro (IP: 46.249.191.78)

    kokias nesamones jus cia rasot? taip, mokykla puiki, pasiekimai nuostabus, direktore fantastiska… bet ji apsivoge!!! jokio skirtumo, ar paeme daug, ar mazai – tai vagyste, o ypac baisu kai ja padaro ugdymo istaigos vadove

  7. AvatarAsd (IP: 188.69.39.167)

   Kokia gėda… Dar toks asmuo dirba švietimo įstaigoje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt